The ability to dream is given to everyone of us in the world. But dreams are not there to be dreamed, but to be realized. This act of realizing a dream is accomplished through one’s strong will and accumulation of actions. If you don’t understand this, dreams will always be something that you simply fantasize about. If you put your mind to it, you can accomplish anything. ~GACKT

20 stycznia 2012

NIE dla cenzury Internetu

NIE dla ACTA:CZYM JEST ACTA:
W największym skrócie, jest to międzynarodowy pakt który, w założeniu o bardzo pozytywnym działaniu, może skutkować w realnej cenzurze internetu i niebezpiecznym ograniczeniu funkcjonalności takich serwisów jak YouTube, Twitter, Facebook etc.
DLACZEGO PROBLEM JEST POWAŻNY?
Ponieważ Polska już 26 Stycznia (tak, za mniej niż tydzień!) ma w planach podpisanie tego paktu, jednocześnie godząc się na związane z nim pomysły i plany. Akcja na Facebooku.Możesz podpisać petycję TUTAJ: Nie dla ACTA - nie zgadzam na podpisanie umowy międzynarodowej
Ta strona padła, tu jest druga petycja: NIE dla ACTA w Polsce.


Informacje:
Wiceprzewodnicząca KE jest przeciwko SOPA
Minister Boni prosi Premiera o nie podpisywanie ACTA

Co wiemy o ACTA? 26 stycznia Polska je podpisze
ACTA chroni własność intelektualną w sposób agresywny i szkodliwy dla osób trzecich. W akcie często pada słowo „przemysł”, ale o prawach obywateli już się tak dużo nie mówi. Definicja komercyjnej skali naruszenia własności intelektualnej w ACTA jest szersza, niż w obecnym prawie, i według niektórych może doprowadzić do uznania dziennikarzy za przestępców. Innowacje mogą być ryzykowne z punktu widzenia finansowego, a do tego ACTA może ponownie zbudować mury tam, gdzie już osiągnięto kompromis (Światowa Organizacja Handlu, Światowa Organizacja Własności Intelektualnej, porozumienie TRIPS i inne). Porozumienie może zaangażować dostawców Internetu w walkę z piractwem, co może zaowocować blokowaniem niektórych usług i monitorowaniem ruchu, a więc ograniczaniem komunikacji i naruszaniem prywatności abonentów.

MegaUpload zamknięty, kierownictwo aresztowane

British admin for download links database may be first extradited to US for copyright charges

In this BBC video of a press briefing outside of court today, a reporter asks O'Dwyer if he believes he's done anything wrong by linking people to sites where there is infringing content. "I think you should ask Google the same question," he replies. "[They're doing what I'm doing] on a much grander scale."


Polska Wikipedia zastrajkuje? "Nie" dla takiej walki z piractwem

Co można zrobić?
Można na przykład wybrać posłów reprezentujących teren, na którym mieszkamy, i na ich adres mailowy wysłać treść naszego sprzeciwu (oczywiście napisany kulturalnie i rzeczowo). Można skorzystać z przykładowego tekstu.

Tu lista posłów, tutaj proponowany tekst wyrażający zaniepokojenie ACTA.
 (ja wysłałam maile do kilkunastu posłów, w tym do Tuska, piszcie!)
Tu również jest przygotowany mail i cała lista adresów mailowych posłów.Proponowana treść apelu internautów (źródło)

STOP ACTA

ACTA to międzynarodowe porozumienie dotyczące walki z naruszeniami praw własności intelektualnej. ACTA, pod pretekstem zwalczania piractwa proponuje rozwiązania mogące przynieść katastrofalne skutki w wielu dziedzinach - od pogwałcenia prawa do prywatności czy wolności słowa, po hamowanie konkurencyjności i innowacyjności państw rozwijających się.

Już sam charakter prac nad dokumentem budzi moje oburzenie, ponieważ godzi we wszelkie standardy obowiązujące w demokratycznym państwie prawnym. Porozumienie negocjowane było za zamkniętymi drzwiami, w tajemnicy przed opinią publiczną, a na jego kształt nie mieli wpływu parlamentarzyści europejscy ani organizacje społeczne. Absolutnie pominięto także Światową Organizację Handlu (WTO), obawiając się właśnie sprzeciwu krajów słabiej rozwiniętych.

Jakie postanowienia ACTA są moim zdaniem kontrowersyjne?

ACTA spowoduje, że dostęp do tańszych odpowiedników leków i niektórych gatunków nasion zostanie poważnie utrudniony. Uderzy to w podstawowe potrzeby człowieka związane z ochroną zdrowia oraz żywieniem.
Zgodnie z ACTA, właściciele praw autorskich będą mogli uzyskiwać dane o użytkownikach od dostawców internetu bez wyroku sądu. Uważam, że to postanowienie godzi w moją prywatność. Przekazanie w prywatne ręce „ścigania i karania” internautów (co już ma miejsce w Polsce w postaci wymuszania na użytkownikach internetu zawierania prywatnych ugód przez wyspecjalizowane firmy prawnicze) jest niedopuszczalne i niezgodne z prawem.
Istnieje duże ryzyko, że zgodnie z treścią ACTA, częściowa odpowiedzialność za walkę z naruszeniami praw własności intelektualnej zostanie przeniesiona na dostawców internetu. Czyni to z dostawcy internetu prywatnego nadzorcę mojego życia w sieci.

Dlatego, zarówno jako internauta, jak i obywatel demokratycznego państwa, zdecydowanie sprzeciwiam się przyjęciu ACTA przez Parlament Europejski.

Podsumowanie polskich wydarzeń związanych z protestem wobec ACTA.

Ten obrazek jest tylko żartobliwym komentarzem. 
Zaznaczam, że nikogo nie namawiam do agresji 
(zastrzegam, jakby zajrzał tu ktoś bez poczucia humoru...).

Wyborcza najpierw pisała artykuły za ACTA, potem całą dobę milczała, a teraz odwróciła się o 180 stopni, i jest przeciw...

ACTA - polska wersja SOPA? (wyróżnienia moje):


Zarzuty wobec ACTA są dwojakiego rodzaju: po pierwsze, ustalanie treści i zakresu porozumienia odbywało się w tajemnicy przed opinią publiczną, a kiedy informacje o samych pracach wyciekły do Sieci, urzędnicy odmawiali dostępu do informacji o negocjacjach i treści porozumienia. [...]
Na czym ta intensywna ochrona ma polegać? Na blokowaniu pirackich zasobów sieciowych bez wyroku sądu. Na udostępnianiu danych podejrzanych o piractwo komercyjnym organizacjom bez wyroku sądu, ani postępowania sądowego. Na monitorowaniu sieci w poszukiwaniu „podejrzanych o piractwo”.[...]
Celem ACTA jest ochrona interesów posiadaczy praw autorskich - wytwórni muzycznych i filmowych, wydawnictw, właścicieli wielkich globalnych marek. Chwilami można odnieść wrażenie, że zbrodnie przeciwko ludzkości są ścigane z mniejszym zapałem, niż nielegalne rozpowszechnianie w sieci hollywoodzkich blockbusterów.[...]

Nie mamy polskiej Coca-Coli, Apple'a, ani Dolce & Gabbany. ACTA nie ochroni naszej międzynarodowej specjalności, bo „Polish vodka” nie jest chronioną marką. Czemu więc Polska jako swój sukces ogłasza „przepchnięcie” w Europie porozumienia służącego interesom firm, dla których jesteśmy trzecio- albo drugorzędnym rynkiem wrzucanym pogardliwie do worka podpisanego EMEA (Europe, Middle East & Africa - Europa, Bliski Wschód, Afryka)? Czemu ACTA „przepycha się” bez oceny skutków, bez konsultacji społecznych, zasłaniając się żenującym argumentem o wstydzie?

Polska prezydencja ma sukces. Sukces na miarę naszych możliwości.

Treść ACTA: DOKUMENT.

8 komentarzy:

 1. Nie no co oni sb myślą?!Że nałożą cenzurę ,bo tak im się podoba? Żyjemy w państwie demokratycznym,że każdy może oglądać co chce, wchodzić na strony jakie chce i mieć prawo do własnego zdania. A z miłą chęcią napiszę ot co! A to ,że podejmią walkę z piratami to tania wymówka itp.
  Madzia**

  OdpowiedzUsuń
 2. Byłoby naprawdę fatalnie gdyby coś takiego weszło w życie. Podpisane.

  OdpowiedzUsuń
 3. http://kwejk.pl/obrazek/854923/a.c.t.a.html
  Madzia**

  OdpowiedzUsuń
 4. Ma facebooku jest już prawie 50 000 osób:
  https://www.facebook.com/events/288668957857948/

  OdpowiedzUsuń
 5. Hakerzy zaatakowali strony sejmu.Daje link.
  http://www.polskieradio.pl/5/2/Artykul/521889,Hakerzy-zaatakowali-strony-polskiego-rzadu-Nie-dzialaja
  Ja też dołączyłam na fejsbusiu.Napisałam kilka e-maili do posłów w tym do premiera.Napisałam o tym na fecbooku ,myspece na twitterze nie mogę ,bo nie mogę się zalogować w tym do kilku blogów.Dalej będę pisała do posłów uważam ,że nie tylko ci z mojego regionu powinni dostać e-mail ,ale także pozostali. Hmm.. mam też chętkę napisania do radia i tak też zrobię.
  Madzia**

  OdpowiedzUsuń
 6. Co do tej strony na fecbooku zaprosiłam znajomych.
  Madzia**

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślę, że Ci, którzy rządzą z naszego wyboru, powinni dowiadywać się, co sądzą ich wyborcy. Na tym polega demokracja, że powinni reprezentować interesy wyborców, a nie jakichś koncernów.

  OdpowiedzUsuń
 8. http://www.google.pl/imgres?q=gackt+2012&hl=pl&client=firefox-a&hs=aRx&sa=X&rls=org.mozilla:pl:official&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=y51zV2tR8LYiLM:&imgrefurl=http://b-sim.livejournal.com/120614.html&docid=BDnqABv311sjlM&imgurl=http://24.media.tumblr.com/tumblr_lu8wqaQBBk1
  A to dla osłody:) Fotka chłopaków.Tylko nic nie pij.
  Madzia**

  OdpowiedzUsuń

Witam, jeżeli piszesz jako użytkownik anonimowy -
podpisz się w treści komentarza :-) Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu ^^

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails