The ability to dream is given to everyone of us in the world. But dreams are not there to be dreamed, but to be realized. This act of realizing a dream is accomplished through one’s strong will and accumulation of actions. If you don’t understand this, dreams will always be something that you simply fantasize about. If you put your mind to it, you can accomplish anything. ~GACKT

5 maja 2011

Wieści z gacktoświata - maj 2011

(Wpis edytowany w ciągu całego miesiąca)

Od czasu trzęsienia ziemi w Japonii trochę rzeczy się zmieniło. Muzycy zwolnili tempo, wyraźnie dało się odczuć ich zmęczenie, zaangażowanie w inne sprawy (pomaganie ludziom z obszaru Tohoku), ograniczenie finansowe. Również dotycz to Gackto, który zajął się akcją pomocową, zaangażował w różne niemedialne i niezwiązane z muzyką akcje służące zebraniu pieniędzy do osób z terenów dotkniętych skutkami trzęsienia ziemi i tsunami. Wydania DVD zaplanowane na marzec przesunęły się na kwiecień, nie słychać też nic konkretnego na temat ewentualnej tegorocznej trasy koncertowej.

Poza tym GACKT zmienił image, schudł po trzęsieniu ziemi, ściął włosy na bardzo krótko, a właściwie to się po bokach wygolił. Na razie - choć minął marzec i minął cały kwiecień - nie było żadnego jego występu w telewizji ani żadnej sesji zdjęciowej. Jak teraz wygląda można zobaczyć tylko na niezbyt wyraźnych zdjęciach ze Staff Blogu lub np. blogu Mayo Kawasakiego. Przestał też pisać na blogu...

Za to... namiętnie pisze na Twitterze. Codziennie i bardzo dużo. GACKT potraktował Twitter nietypowo, i zamienił go sobie z czat, na którym codziennie rozmawia z fanami. Wygląda na to, że siada sobie do niego przy śniadaniu, i chyba dla rozrywki czyta, co mu ludzie wypisują - a dostaje tysiące wiadomości dziennie (obserwuje go około 130 tysięcy osób). Robi tak, że wiadomość, na którą odpowiada, retwittuje, a odpowiada wstawiając kropkę przed @, tak że oba te tweety idą do wszystkich ludzi, którzy go obserwują. Potrafi tak "przy śniadaniu" pogadać z kilkunastoma osobami, więc wszyscy, którzy go obserwują, mają zasypane skrzynki na Twitterze...

Twity Gackto tutaj, a Amaiakuyume część z nich na bieżąco tłumaczy tutaj. GACKT ostatnio się zorientował, że Amaia tłumaczy jego tweety i zaczął ją śledzić ;-)

W ostatnich tygodniach kwietnia siedział na Okinawie, gdzie brał udział w zdjęciach do serialu "The Tempest". Na początku maja wrócił to Tokio, i coś nagrywa... Mam nadzieję, że jakąś nową muzykę :-)

Wpisy Gackto z Twittera. Tweety tłumaczone z japońskiego przez Amaiakuyume (thanks to Amaiakuyume). Daję tu fragmenty, które jakoś wydają mi się ciekawe lub mi się podobają, ale na stronie Amaiakuyume jest oczywiście mnóstwo przetłumaczonych tweetów Gackto.

27 kwietnia-1 maja,
2-4 maja,

[Someone thinks G being made of erotic-ness, kimchi and tequila is terribly uncool]
@.chizutomots Do I have to answer honestly? GACKT is a side product made from the mind, action and presentation of "SATISFACTION、STRICTNESS、SADNESS、SALLY、STRENGTH、SIMPLICITY、SAMURAIZM、SEXYSMILE"
5, 7 maja,

He,he,he, w kwestii tańca:

[Do you practice dancing?]
@.akns1022 I practice to death. I'm bad at it, and my reflexes are poor. I practice in the middle of the night.
[Someone feels like they got zapped with a beam when they made eye contact with him at YFC]
@.2yaro That's "infection". Watch out for the G virus. Sometimes there are even girls who turn to stone. When I see it happen, I always think, "Damn, I did it again…" and smash them to pieces. "Return to the earth", I say.
8, 10 maja, 

[Someone says his sister must be terrifying if he follows her around like that]
@.aootan It's love. Love. Because I love her amazingly deeply, I'll do anything. I wish there was another girl who made me feel this way… I'm kinder than you'd expect. Ahahahaha
11, 14 maja,
@.melo911 This is what I think. You can't have everything at once. Like the pockets in your clothes, there's a limit to how much we can have at once. There are times when to put something in your pocket, you have to throw something else away. You have to prioritize those decisions by yourself. There are things that you can't get back once you've thrown them away.
That's why you have to take responsibility for those decisions yourself, and not blame them on other people. Being jealous won't help. If there is something that only I have, then everyone else will also have things I don't. Life is a series of decisions made with your own responsibility.
18-19 maja,

Tweety tłumaczone z języka chińskiego przez Rikuness (thanks to Rikuness):

26 kwietnia-4 maja

Blog Mayo Kawasakiego: 5.05.2011. Mayo Kawasaki opisał na swoim blogu, jak spędził z Gackto 9 godzin rozmawiając, imprezując i śpiewając i jak bardzo go to spotkanie poruszyło. Wygląda na to, że było to bardzo kameralne spotkanie - GACKT, Mayo Kawasaki i Szef Izumi (w końcu mogłam zobaczyć, kto to i jak wygląda, wygląda na to, że miał urodziny). Ten wpis z bloga Mayo przetłumaczyła Excused-early na stronie Oh-GACKT-you-didnt. Mayo Kawasaki między innymi pisze tam, że razem z Gackto zaśpiewali "Kimi ni aitakute" i generalnie dobrze się bawili, ale również rozmawiali o fundacji Show Your Heart:

Before we knew it, we'd had fun together for 9 hours.
Just like little kids.
We are forever boys.
We are grown-ups who are alike and yet who have completely different things.
Then we swore everlasting friendship, and said bye-bye.


To o "przysięganiu wiecznej przyjaźni" mnie rozbroiło... Post Mayo Kawasakiego można zobaczyć tutaj.

"The Tempest". Jest pierwsze zdjęcie Gackto w nowej roli. Przypominam, że w tym serialu według wszelkich doniesień gra złego perwersyjnego eunucha. No cóż - tego się spodziewałam - jest tam łysy... W łysej peruce znaczy, i pewnie z tego powodu tak krótko się ściął ostatnio... Zdjęcie z Dears Kissmark, dla porównania ze zdjęciem z 2007 roku, gdy GACKT grał w taiga dramie "Fuurin Kazan" Uesugi Kenshina. Zdecydowanie wolę go z długimi włosami :-)

Zdjęcie z Dears Kissmark.

"Message! to Asia" 2010. A tego video nie widziałam. Sam występ - a przynajmniej jeden utwór mam nagrany, ale ten program, ze zdjęciami z prób i rozmową z fanami, widzę pierwszy raz. Ale mu się kłaniają :-)

Video można pobrać na stronie Lady Ireny (thanks to Lady Irena).

GACKT Staff Blog: 7.05.2011.


GACKT Presents For DEARS - TORONTO. Powoli GACKT zaczyna robić plany na ten rok. To dobrze, może się w końcu dowiemy, na kiedy i gdzie planuje trasę koncertową :-)
GACKT Presents For DEARS 「夜想会Ⅹ ~月と闇~ in Toronto~」開催のお知らせ

今回で10回目を迎える「夜想会~月と闇~」は、
今年は2011年度のカレンダー撮影地にもなったカナダ・トロントで開催決定!!

行き先:カナダ・トロント
旅行期間:5泊7日
日程:第1班 9月1日~ /第2班 9月2日~
出発空港:成田空港又は関西空港

※詳細は後日発送するDMをご覧ください。
今回のお申し込みは4月15日までに新規入会された有効期限内の会員の方が
対象となります。
Na ile jestem w stanie się doczytać, to wygląda to na to, że pierwszy zaplanowany wyjazd, to tygodniowe wakacje z Dears w Toronto na początku września. W takim razie trzymam kciuki, żeby trasa koncertowa była wcześniej, w lipcu-sierpniu :-) (źródło: Dears, poprzez Dears Kissmark).

[Scans] "I LOVE YOU ALL" photosets A, B, C (thanks to Seigan Aurora, dzięki Asai za linka).


13 lipca 2011 roku ukaże się nowy, 39. singiel Gackto:


Wygląda na to, że potwierdziły się wcześniejsze plotki, które słyszałam jakiś czas temu, że ten nowy singiel to nie jest nowa piosenka, tylko scoverowana przez Gackto piosenka napisana dla Gakupo - vocaloidu zaprojektowanego na podstawie jego głosu. (O vocaloidach i o Gakupo pisałam w poście: Gackpoid - elektroniczny samuraj). Gackto zaśpiewa moją ulubioną piosenkę vocaloidową, czyli "Paranoid Doll", a także drugi utwór pod tytułem "Episode.0". Trochę szkoda, że to nie jest nic nowego, szczególnie, że ostatni singiel był wydany rok temu. Oto nowe wcielenie Gackto:Info na stronie Gackto: tutaj.


Na stronie Nico Nico Douga obejrzeć można wiadomość od Gackto na temat najnowszego singla:Download link do tego video znajduje się na stronie Lady Ireny (thanks to Lady Irena).


SHOW YOUR HEART - Photo Report -

GACKT uaktualnił stronę SHOW YOUR HEART - Photo Report - (dzięki Asai za info). Znajdują się tam zdjęcia, które przez cały kwiecień wysyłali mu fani. Jest nas więcej! Możecie zobaczyć siebie tutaj :-) 30 osób z Polski :-))))) \(*^-^*)/


GACKT potwierdził na swojej stronie tegoroczną europejską trasę koncertową:


Szczegóły trasy wkrótce TUTAJ :-) Lista potwierdzonych koncertów: TUTAJ. Dostałam maila od Neo Tokyo:
GACKT will be back in Europe this summer!!! YELLOW FRIED CHICKENz 2011 EUROPEAN TOUR CONFIRMED!! Unfortunatly there are no details known yet, stay tuned for news in the near future.
Wygląda więc na to, że bilety w Niemczech znów będzie można kupować przez ten sklep.

GACKT ogłosił grafik tegorocznej europejskiej trasy koncertowej, i w grafiku tym znajduje się POLSKA! :-))))

Szczegóły koncertu i biletów znajdują się w oddzielnym wpisie:

GACKT - trasa europejska :-)))))


GACKT śledzi Amaiakuyume :-)
To jest, jak mówią w internecie, epickie!!!!  GACKT na Twitterze odpowiedział jednej dziewczynie, która spytała się go, czy będzie więcej pisał po angielsku, że jeśli chce wiedzieć, co on pisze, niech... śledzi na Twitterze Amaiakuyume... Czyli tę naszą Amaiakuyume z Australii/Japonii, która założyła konto na Twitterze po to, by tłumaczyć tweety Gackto... i która dzielnie tłumaczy wszystkie wpisy Gackto na blogu. GACKT już jakiś czas temu się zorientował, że Amaiakuyume tłumaczy go na angielski dla zagranicznych fanów i jakiś czas temu zaczął ja obserwować na Twitterze. A teraz polecił jej konto innym fanom :-)))))


Wow! zrobiło to na mnie takie wrażenie, prawie jakby GACKT mi odpisał! To jest coś, to oznacza, że GACKT obserwuje, co robią fani, co o nim piszą, i jakie przedsięwzięcia z nim związane organizują w internecie :-) to super! to znaczy, że on pewnie czasem zagląda na przykład na DEAR na LJ i patrzy, kto i co o nim pisze :-)))) (zawsze podejrzewałam, że ta osoba, która zagląda do mnie na bloga z Japonii, to jest on ;-)))) hi, hi, hi).

Wytwórnia płytowa Gan-Shin wyda koncertowy album Gackto, według JaME:
Po sukcesie zeszłorocznej europejskiej trasy i zapowiedziach nowych koncertów GACKTa na naszym kontynencie Gan-Shin ogłosił, że wyda europejską wersję koncertowego albumu artysty, ATTACK OF THE "YELLOW FRIED CHICKENz" IN EUROPE 2010.

Album ukaże się 10 czerwca. Znajdzie się na nim dziesięć piosenek zarejestrowanych w trakcie koncertu w Bochum w Niemczech. Ponadto do płyty zostanie dodane DVD z 24-stronicową książeczką ze zdjęciami.

6 komentarzy:

 1. He he faktycznie mam :P No to jeszcze raz ci pogratuluje ze znalazlas sie na tak swietym DVD hehe :) A z tym schudnieciem to on jest nieziemski bo gdzie on to wszystko tak szybko schowal? :P ale to nasz kochany misiaczek i wybaczymy mu wszystko.Prawda ;>

  OdpowiedzUsuń
 2. Aya, dziękuję :-) Jemu rzeczywiście można bardzo dużo wybaczyć :-D

  OdpowiedzUsuń
 3. Hm, trochę mnie tu nie było. ;) Co do poprzedniego wpisu - um, miło że jesteś na dvd. ;)
  Ah, ten twettero-chat... nie, zdecydowanie nie mam na tego pana aż tyle siły, po prostu mnie przerósł. Jakoś boję się tam znów wejść... A Gackt zdąży jeszcze przytyć! ;) I na szczęście - włosy odrastają... a z tą łysą peruką wygląda paskudnie. Fuj! Ratują go oczy i jakby zadziorne spojrzenie. xD I tak patrzę na wydarzenia... jej, słodko! 12 maj, hę? Poświętuję na japońskim, uroczy taki dzień. (o→ܫ←o)
  Am, i tak fani X się w końcu zbierają i stworzyli taki event: http://www.facebook.com/event.php?eid=128654557210157 Razem z moim przyjacielem chcemy zrobić kolaż i wysłać (tj. w sumie zapolishspamować) do x, Yoshiki'ego, Sugizo i w ogóle gdzie się da. ;) Na razie zbieramy ludzi, może byłabyś chętna na coś takiego? Chodzi o zrobienie zdjęcia samemu lub z innymi fanami z kartką typu 'poland love x japan' czy 'come to poland, we are x!'. Ew. tak jak my w koszulce z logiem X i kartką. ;)) To tak btw. xD
  Pozdrawiam,
  Anko613

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdjęcie do Tempest mnie zabiło...strasznie wygląda...jak jajo :| Oglądanie tego będzie dziwne xD
  Przysięganie przyjaźni jest dziwne moim zdaniem. Ale wspólne wydurnianie się dobrze mu zrobi xD

  ismara

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja sobie w takich sytuacjach przypominam, że on jest Japończykiem. A Japończycy są kosmitami ;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Anko, dziękuję za komentarz i przepraszam, że odpowiadam dopiero teraz. No tak, do Gackto trzeba mieć dużo siły, ja czasem jestem z siebie dumna, że go ogarniam, że daję radę z tym wszystkim w miarę na bieżąco, ale czasem i mnie on przerasta ;-) Z tą peruką łysą wygląda dziwnie bardzo, no ale, ta postać, która on gra, nie jest miło, tylko zła i perwersyjna, i ta łysa peruka ma to podkreślać.

  Co do X-Japan, to ja nie mogę zajrzeć pod tego linka, bo nie mam konta na fb. Zresztą, swoje zdjęcie to ja mogę wysyłać do Gackto i starczy ;-))) Teraz jestem na etapie wypisywania do Gackto, żeby przyjechał do Polski :-D

  Ale jak zrobicie tę polską akcję, to daj jakiś namiar, żeby to można było zobaczyć, to fajny pomysł :-) Ja raz czy dwa razy do Yoshikiego na twitterze napisał, żeby przyjechali do Polski :-)

  Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń

Witam, jeżeli piszesz jako użytkownik anonimowy -
podpisz się w treści komentarza :-) Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu ^^

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails

Archiwum: