The ability to dream is given to everyone of us in the world. But dreams are not there to be dreamed, but to be realized. This act of realizing a dream is accomplished through one’s strong will and accumulation of actions. If you don’t understand this, dreams will always be something that you simply fantasize about. If you put your mind to it, you can accomplish anything. ~GACKT

1 kwietnia 2011

Trochę energii :-)

Na stronie 02Mathery znalazłam dziś video przygotowane przez japońską grupę Rakudasan. Video to zostało przygotowane minimalną ilością środków - są to wykonawcy w kolorowych koszulkach i błyszczących leginsach, czerwona taśma, czarne tło, białe rękawiczki i statyczna kamera. Statyczna - zaznaczam :-) W video tym nie wykorzystano żadnych efektów specjalnych, a całe wrażenie zmiany kątów ujęć, zmiany tempa i wysokości jest... tylko wrażeniem :-))

 Przygotowanie videa, zdjęcie ze strony 02Mathery.

 Zdjęcie ze strony zespołu.

O inspiracji do tego projektu Japończycy piszą:
We live in Japan, we are in crit­i­cal sit­u­a­tion by earth­quake... How­ever we think that what we can do is to get more atten­tion for Japan and Japan­ese cre­ativ­ity. We need pos­i­tive news to get ener­getic power, because we are show­ered with neg­a­tive news.

A oto video: muzyka - zespół 画家 (Gaka), tytuł utworu - ツチノコ (Tsuchinoko), autorzy projektu - Rakudasan, pod kierunkiem artysty pantomimicznego maimuima:

8 komentarzy:

 1. 'Efekty specjalne' są extra :) Szkoda, że ich antropomorfizacjom [naczytałam się dziś....] pounosiły się koszulki bo popsuły trochę efekt ;)

  ismara

  OdpowiedzUsuń
 2. Mirieeeel ^^ O ktorej wybierasz sie do Gdańska? ;p albo raczej o ktoej planujesz być na miejscu ;) Bo jeśli bedziemy jakąś większą grupką wcześniej, to możnaby się gdzieś wybrać razem i poznać ^^

  OdpowiedzUsuń
 3. Miriel! Teledysk jest genialny w swojej prostocie! Oglądałam go naprawdę z ogromnym zaciekawieniem, jak też to się skończy :) Świetne! Po prostu nie mogę znaleźć słów :) pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ismara, dzięki za komentarz. Ale to w sumie fajnie wygląda, że ich trochę widać, jest to takie śmieszne właśnie :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kanarek, ja do Gdańska jadę w sobotę, ale będę u przyjaciółki, i raczej dużo wcześniej nie będę się wybierała na miasto. Myślę że godzinę dwie przed wpuszczaniem do klubu to może będę , nie wiem, muszę się zorientować dokładnie, gdzie to jest, i jaki tam jest dojazd :-) Myślę, że jest szansa zobaczyć się przed klubem :-) Mam nadzieję, że będzie w miarę ciepło :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wiewiórko, dzięki :-) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nathalienn, dzięki za komentarz :-) Mi się ten filmik tak bardzo spodobał, że obejrzałam go wiele razy. Jest fajny i dynamiczny :-) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Witam, jeżeli piszesz jako użytkownik anonimowy -
podpisz się w treści komentarza :-) Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu ^^

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails

Archiwum: