The ability to dream is given to everyone of us in the world. But dreams are not there to be dreamed, but to be realized. This act of realizing a dream is accomplished through one’s strong will and accumulation of actions. If you don’t understand this, dreams will always be something that you simply fantasize about. If you put your mind to it, you can accomplish anything. ~GACKT

18 grudnia 2010

Wieści z gacktoświata - grudzień part 2 - 2010


Przeniosłam tutaj część informacji grudniowych, bo za bardzo mi się rozrastają, szczególnie ze względu na pojawiające się wciąż nowe zdjęcia i informacje dotyczące projektu charytatywnego "Message! to Asia". Tak więc te pierwsze grudniowe gacktowieści będę uzupełniała o informacje z "Hohoemi Project", a tutaj będę dodawała kolejne bieżące :-) bo podejrzewam, że coś może jeszcze przed nowym rokiem tu wpaść :-)
Wpis będzie edytowany do końca grudnia.

- 2010.12.13 Tetsuko Room (video) streszczenie po angielsku, plik
- GACKT Staff Blog: 13.12.2010.
- YOU Blog: 14.12.2010.
- GACKT Staff Blog: 14.12.2010.
- Chachamaru Blog: 15.12.2010.
- GACKT Staff Blog: 16.12.2010.
- HEYx3 - programy z udziałem Gackto od 2001 do 2007 roku (pliki)
- Skany: CD Hits 2002
- GACKT Blog: 20.12.2010.
- Nemuri x GACKT Project - DVD Box
- Nemuri x GACKT Project - skany zdjęć
- "Josei Jishin" styczeń 2011, GACKT chciałby się znowu ożenić :-D
- Gackt planuje w 2011 roku trasę koncertową w USA
- "Rec" styczeń 2001, skany i video


2010.12.13 Tetsuko Room - [TV] 2010.12.13 徹子の部屋. Na razie to nie jest najlepsza jakość, jak ktoś wstawi lepszą, to podmienię. Streszczenie tego, o czym mowa w programie na blogu Excused-early. (Thanks to Excused-early). Naprawdę warto przeczytać to streszczenie programu, bo GACKT mówi tam wiele ciekawych i ważnych rzeczy, o swojej pracy, o filmach, koncertach i o Ogacie Kenie, który był dla niego jak ojciec.
Tetsuko tells him how beautiful he is, and asks if he was conscious of his beauty growing up.
Youtube: część pierwsza, część druga, część trzecia.


Gubung2 na swoim blogu GACKT WORLD zamieściła download linki, pod którymi można pobrać to video w bardzo dobrej jakości (thanks to Gubung2). Wspaniały jest ten program! Oczywiście nie dla tych, którzy nie trawią Gackto w yukacie ;-) Cały program jest bardzo spokojny, po prostu rozmowa, GACKT wygląda przepięknie, można mu się dokładnie poprzyglądać, sou desu ne... ;-))) Są fragmenty z Kenshin Festival, z trasy koncertowej "Diabolos", jak GACKT wjeżdża konno na scenę w stroju Genesisa z Final Fantasy, a także fragment videa promocyjnego do "Nemuri Kyoshiro". GACKT mówi przepięknie, a prowadząca program Tetsuko Kuroyanagi albo mówi z dziwnym akcentem, albo sepleni ;-) Ale właśnie sprawdziłam, kim ta pani jest, bo wyglądał mi na osobę starszą, i okazało się, że jest to uznana aktorka i prezenterka telewizyjna, urodzona w 1933 roku, ambasador dobrej woli przy UNICEF-ie.

Fragmenty tej rozmowy zostały przetłumaczone również tutaj. (Dzięki Lladia za linka :-) GACKT między innymi mówi o swojej roli w dramie "Fuurin Kazan":
So, I focused on the fact that Uesugi Kenshin was said to be so beautiful that people questioned if he was really a man. I also wanted to express his charismatic madness.
Wspomina pracę z Ogatą Kenem:
One day, I asked Ken-san, ‘If you thought the way I played the role was wrong, please tell me so.’, and he stared scolding me, saying, ‘I’ve already told you what I needed to tell you, and you have been doing what you needed to do. Just believe what I, Ogata Ken, say. No matter what people say, just keep on your own way. Papa (Ogata) would always be there for you.’


After he told me that, I couldn’t stop crying. I never felt being loved by someone this much. Because of what he told me, I could have confidence in that the things I do are not wrong.”
GACKT Staff Blog: 13.12.2010. (Thanks to Lady Irena). Tłumaczenie na stronie Xrytalmad. (Thanks to Xrytalmad). I również na stronie Dears na LJ (thanks to Sakura_liz). Zdjęcie jest podpisane "Po treningu". We wpisie mowa o tym, że GACKT ćwiczy nawet po powrocie do Tokio, i że ten krótki czas odpoczynku wróci mu siły.


Tłumaczenia z bloga You nie mam, ale on zawsze pisze niewiele i eee... mało ciekawie ;-)) ale wstawił swoje zdjęcie, które tylko zdziwiło mnie trochę, że tak się wymalował na imprezę "Message! to Asia". No ale w sumie występował tam z Gackto :-) Ale jakie różowe usta!


GACKT Staff Blog: 14.12.2010.Tłumaczenie wpisu na stronie Dears na LJ. (Thanks to Sakura_liz). We wpisie jest mowa o tym, że GACKT dziękuje wszystkim, którzy przyszli do Tokyo Dome na Hohoemi Project, i że, jako że You miał grać na skrzypcach podczas występu, GACKT zagrał na skrzypcach również, poza sceną, pierwszy raz od długiego czasu.


Chachamaru Blog: 15.12.2010. Zdjęcie Chachy z "Message! to Asia", to niesamowite, jak on w ogóle nie wygląda na swoje lata... czyli na skończone 50 lat.


GACKT Staff Blog: 16.12.2010. Tłumaczenie wpisu na stronie Dears na LJ. (Thanks to Sakura_liz) Mowa jest w nim o tym, że GACKT wrócił do domu po występach w Fukuoce, lecz wciąż jest zajęty, a niedługo zaczną się występy "Nemuri Kyoshiro" w Sapporo.


Znalazłam parę dni temu bloga "GACKT WORLD", który jest wspaniały, ponieważ jego właścicielka zamieszcza linki do umieszczonych na serwerach programów z udziałem Gackto :-) tych kilka dni zajęło mi pobranie wszystkich plików z występami Gackto w programie "Hey! Hey! Hey!", a właściwie nie tylko pobieranie ich, ale też oglądanie (przynajmniej we fragmentach), zgrywanie na płyty. W każdym roku w tym samym programie GACKT wygląda oczywiście zupełnie inaczej :-) Ale za każdym razem miło się go ogląda. Prezenterzy zaś, Masatoshi Hamada i Hitoshi Matsumoto, zdają się w ogóle nie zmieniać przez te wszystkie lata :-) Podoba mi się, jak mówią do Gackto "Gackchan" :-) Teraz już publicznie chyba nikt się do niego tak nie zwraca. Linki do programów znajdują się na blogu GACKT WORLD (thanks to Gubung2).

Trochę starsza rzecz, skany z "CD Hits" z sierpnia 2002 roku, czyli wersja blond, obejrzeć i pobrać można na blogu Gakuto_Girl.  (Thanks to Gakuto_Girl).


GACKT Blog: 20.12.2010. Tłumaczenie na blogu Amaiakuyume - tutaj. (thanks to Amaiakuyume). Takie zupełnie niegacktowy ten wpis, aż dziwne, GACKT napisał, że "wcale nie jest zmęczony", to chyba jakieś święto:-)) a w ogóle poszedł z kumplami powydurniać się w jakimś salonie gier (tam mają takie w Japonii, ale nie wiem, jak to nazwać), a potem sobie robili jakieś rozbierane zdjęcia z purikurze. Eeee??? (o.o) Ale obiecał, że zdjęciami się pochwali w kolejnym GG Monthly. Ale nie ma się co łudzić, przecież on nigdy nie przegrywa, a rozbierane zdjęcia mieli robić tylko ci, którzy przegrali ;-)

Dokładnie nie wiem, co to będzie, ale GACKT na swojej stronie reklamuje jakiś Box DVD związany z "Nemuri x GACKT Project". Za linki thanks to Lady Irena. Na stronie Gackto info tutaj i tutaj.Skany zdjęć Gackto jako Nemuri Kyoshiro, na stronie Lady Ireny, otwierają się większe po kliknięciu. (Thanks to Lady Irena).


W jednej z gazet - "Josei Jishin", styczeń 2011 - w wywiadzie GACKT powiedział, że nie ma dziewczyny, ale chciałby jakąś mieć, i że poważnie zastanawia się nad tym, by powtórnie się ożenić :-DDD ♥ ♥ ♥ Napisała o tym Dyan na Dears Kissmark (dzięki Teinei za linka :-):
GACKT said in a recent magazine interview that he doesn't have a girlfriend but he wants one and he is seriously thinking that he might get married again. ♥


Szczerze mówiąc moje odczucia są bardzo sprzeczne... (o.o)... \(@.@)/... \(*^-^*)/... \(-.-)/... ('-.-;)...

Na stronie Bits Lounge ukazał się wywiad z Gackto, w którym między innymi mówi, że planuje w 2011 roku trasę  koncertową w USA. Tłumaczenie wywiadu na stronie Amaiakuyume (thanks to Amaiakuyume).
W wywiadzie jest również mowa o "Bunraku" i o tegorocznym festiwali filmowym w Kanadzie, w którym GACKT uczestniczył.
Next year, I'm planning to come to America on tour. Not an arena tour but club houses. I'm planning to perform in 2000-3000 person venues.


Taka ciekawostka - te zdjęcia zobaczyłam po raz pierwszy, nietypowa sesja zdjęciowa fantasy - GACKT jako bóstwo hinduskie lub zupełnie fantastyczne :-) Do tego filmik (i download link), na którym GACKT opowiada o tej sesji zdjęciowej, i pokazywane jest, jak ta sesja była robiona. Skany i link to video zamieściła na swoim blogu Aeryn. (Thanks to Aeryn-Aerie).


Video to można również obejrzeć na youtubie. GACKt wygląda w nim uroczo malice-mizerowo :-)

16 komentarzy:

 1. A u mnie dziś piękna słoneczno-mroźna pogoda :D
  I piekę pierniczki na zmianę ze składaniem masy (znów) rysunków.

  miłego dnia :)

  ps. Ten Chacha skojarzył mi się z Cher - podobny jest, a ona tez się nie zmienia, mimo, że ma chyba z 20 lat więcej od niego ;P

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiewiórko, dziękuję za komentarz :-) W Cher nie wierzę ;-))) widziałam ostatnio jej najnowsze zdjęcia w jednym z czasopism, ale wiem, jak zdjęcia potrafią być robione :-) Za to Chachę widziałam na żywo, jak przez godzinę wywijał na gitarze, i wyglądał świetnie :-).

  Życzę smacznych pierniczków i dużo ciepła :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Akurat Cher do Japończyków. U tych ostatnich nie skalpel tylko genetycznie młody wygląd.
  Gackchan - bardzo ładnie. Generalnie trochę też oglądam, żeby sobie popatrzeć na ładnego faceta i - choć jeszcze nie zgłupiałam - to podoba mi się coraz bardziej - ładnie wygląda jak się uśmiecha i w ogóle taki jakiś... sympatyczny.
  (chowam się pod biurko z zażenowania:))

  OdpowiedzUsuń
 4. Żabko, to zdrobnienie wymawia się "Gakcian", i bardzo mi się podoba :-) Ja nawet myślałam sobie dziś, czy by Ci ze dwóch programów nie nagrać ;-) Takich, w których jest na co popatrzeć ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. iyaaa, tyle newsów :D chyba przestanę przeglądać inne strony, tu mam wszystko w pigułce :D
  ガクちゃん ze skrzypcami - chciałabym to zobaczyć na żywo.. albo chociaż posłuchać :D btw - mógł się przodem ustawić, skoro już się ustawiał :P

  OdpowiedzUsuń
 6. Shiro, sama wyszukuję bieżące informację o Gackto, bo mnie interesują, więc zaczęłam robić te tzw. gacktowieści, bo i mi potem łatwiej różne rzeczy odnaleźć i sobie przypomnieć, a i ktoś inny mógłby na tym skorzystać :-)) Jeśli będziesz zaglądać tu i je czytać, to mnie to cieszy :-)) super, jak to się również innym przydaje :-)

  Staram się je uzupełniać na bieżąco, też w zależności od czasu i sił - bo gacktowanie jednak wyczerpuje, a cały zestaw "HEYx3" i "Tetsuko Room", a po drodze "VS Arashi" z 2009 jakoś mnie zmęczyły... ale pewnie za dwa dni znowu rzucę się na poszukiwania nowych informacji :-)

  Na górze bloga masz linki do gacktowieści z różnych miesięcy - czyli takich właśnie zestawień informacji robionych dla każdego miesiąca. W każdym zestawieniu są linki do innych stron, zdjęcia, linki do zdjęć i filmików, linki di plików, które można pobrać, do skanów z gazet, tłumaczeń blogów itp. Zapraszam i miłego czytania :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. w porządku, jestem już dość rozeznana :) w końcu byłam tu nie raz ;) sama też czytam na bieżąco jego bloga, przeglądam starsze filmiki na yt, na szczęście trenuję dzięki temu na zajęcia, więc nie uznaję tego za czas zmarnowany :D
  お疲れ様でした!^-^;

  OdpowiedzUsuń
 8. Ano tak, przecież pisałaś, że zaglądasz :-) To dlatego, że jedna moja znajoma, która zaglądała od dawna, jednak nie zauważyła tych linków na górze, i myślałam, że może one jakoś umykają uwadze ;-) Miło mi, że bywasz tu czasami :-)
  ありがとう :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ożenić? Bardzo dobrze! Niech weźmie przykład z Miyaviego i ulokuje gdzieś swoje muzyczne geny żeby następne pokolenia miały za kim wzdychać. ;D

  Życzę Mu cudownej żony z całego serca. <3

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja tam powtarzam to co pisałam w smsie. Nie istnieje taka idealna dziewczyna, która sprostałaby Jego wymaganiom^^ Jeśliby się zakochał to rozumiem, że mógłby o tym nie myśleć, ale jak będzie szukać i wybierać to raczej.. Zresztą jak bóg mógłby się ożenićXD

  OdpowiedzUsuń
 11. No właśnie cały czas próbuję sobie wyobrazić, że on ma żonę... On od jakiegoś czasu był rzeczywiście jakiś taki podejrzanie romantyczny. Ten program z Daigo i Takanorim, nagle zaczął opowiadać o swojej byłej żonie, ten program, w którym chodził z dziewczyną po markecie, i udawał, że są parą... A w Yamasakipan zagrali mu marsz weselny. Hm... może on kogoś już ma od jakiegoś czasu, tylko postanowił tak powoli przygotować fanów na tego newsa, żeby nie było za dużego szoku?...

  OdpowiedzUsuń
 12. Ach, jak ja uwielbiam Gackta jako samuraja... (*^^*) Działa to na wyobraźnię zaskakująco mocno ^^
  ~~~~
  Eee... To Gackt miał kiedyś żonę? O.o Kiedy? Kto to był? Ktoś z showbiznesu? Nazwisko, adres, telefon, email tej osoby proszę ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Cinerea, tak miał żonę :) Prawdopodobnie w czasach Malice Mizer. Była Koreanką i nic więcej o tym nie wiadomo. Dosyć szybko się rozwiedli.

  OdpowiedzUsuń
 14. Szukam i szukam na Twoim blogu, znajde gdzies przetłumaczone te odcinki japonskiego programu hey hey hey z Gacktem?
  Kamelia

  OdpowiedzUsuń
 15. Kamelia, hm... miałam gdzieś linki do różnych odcinków tego programu, ale chyba nietłumaczonych. Ale wiesz, na LJ na Subbed Magnum, tam dziewczyny tłumaczą videa z Gackto, i może tam mają Heyx3 tłumaczone. Musisz tylko mieć konto na Live Journal i dołączyć do ich grupy.

  http://subbed-magnum.livejournal.com/

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails