The ability to dream is given to everyone of us in the world. But dreams are not there to be dreamed, but to be realized. This act of realizing a dream is accomplished through one’s strong will and accumulation of actions. If you don’t understand this, dreams will always be something that you simply fantasize about. If you put your mind to it, you can accomplish anything. ~GACKT

4 listopada 2010

Wieści z gacktoświata - listopad 2010

Wpis będzie edytowany przez cały listopad.

- dwa zdjęcia na blogu Tsuyoshi Nakamury.
- Monthly GG vol. 28, video i zdjęcia
- Camui Gakuen - czyli szkoła Gackto dla Dears, relacja - jayna
- Skany: magazyn "Bidan", wrzesień 1998 
- GACKT Diary 2011 
- DEARS version of the 2011 Wall Calendar  - kilka zdjęć
- GACKT x NEMURI Kimono Project + dodatkowe zdjęcia
- Camui Gakuen Blog: 13.11.2010. Tłumaczenie.
- Camui Gakuen - relacje - Amaiakuyume, lefcadio i pyroyale + zdjęcia
- skany: "Pati-Pati" 1/2004, 3 Diabolos clear files, "R&R Newsmaker" (2005.03), NHK ウイークリー ステラ (2007.08), NHK ウイークリー ステラ (2007.10), NHK ウイークリー ステラ (2007.11)
- program TV Yamasakipan: 15.11.2010 video
- Camui Gakuen Cooperative Store
- GACKT blog: 22.10.2010. - basen i blog Mayo Kawasaki + drugi wpis z bloga Mayo 27.11.2010.
- Camui Gakuen Blog: 20.11.2010. 
- kolejna reklama kawy Wonda 
- zdjęcia i wywiad z magazynu "Junon" 01.2011, GACKT i Kanata Hongo 
- nowe zdjęcie z "Bunraku" 
- GacktJob: zdjęcie z wyprawianych wspólnie urodzin Kanaty Hongo, Chirolyna i Takashiego (jednego z tancerzy)Aktor Tsuyoshi Nakamura 中村豪 zamieścił na swoim blogu dwa zdjęcia Gackto. Zawsze jak widzę takie zdjęcia kogoś z Gackto, to zadziwia mnie - za każdym razem - jak on się różni od zwykłych Japończyków.
Edit: Tłumaczenie wpisu z tego bloga :-) sympatyczne :-)) Tsuyoshi pisze:
I’ve been nervous for 2 days, as I wondered if he would even talk to me.  But he was actually a very nice person.  He called me “Tsuyoshi-kun” – only my classmates’ mothers called me that way. (...)

We are just too different as human beings, but we exchanged phone numbers, and he even asked me to go for dinner with him!  I think I will have to start image training myself at least 100 times before we go out together.

Video z Monthly GG vol. 28 można pobrać na stronie Lady Ireny. Post otwarty dla zalogowanych na Live Journal. Video z sesji zdjęciowej z Toronto (najprawdopodobniej) do kalendarza na 2011 rok. Najdziwniejsze jest ich zachowanie w kościele.


No i cała masa zdjęć: z wyjazdu z Dears do Hiszpanii, z "Nemuri Kyoshiro", z kręcenia reklamy kawy Wonda i z Toronto, z sesji zdjęciowej do kalendarza :-)) tu, tu, tu, tu, tu. (Thanks to Lady Irena). Nie wiem, czemu, ale wyjątkowo mnie dzisiaj zezłościło, że on jest taki piękny...

Początek listopada to impreza Camui Gakuen, czyli szkoła, w której Gackto jest dyrektorem, a Dears są uczniami. To możliwe jest tylko w Japonii... szkoła ta ma swoje zasady i wydaje swoje gadżety, czyli różne dziwne rzeczy, takie jak pocztówki, mundurki ze specjalną odznaką, prezerwatywy, ręczniki, paczki z jedzeniem, co tylko fani kupią. Tutaj można zobaczyć listę tegorocznych gadżetów. "Szkoła" ta otwierana jest co roku. Tutaj można przeczytać raport z tegorocznego Gakuensai (thanks to Jayna). Fani, którzy chcą wziąć udział w imprezie, obowiązani są przyjść w specjalnym mundurku owej szkoły, a także wylegitymować się specjalną legitymacją szkoły oraz kartą członka Dears. A w ogóle impreza była świetna, ach... Cały GacktJob się wygłupiał, zapraszali wybranych fanów na scenę ("uścisk dłoni prezesa" niektóre dziewczyny wręcz paraliżował), ajej, parodiowali "Nemuri Kyoshiro", You przedrzeźniał sposób tańczenia Gackto. Po przerwie był koncert: jestem zdziwiona, bo okazało się, że zagrali covery. Według Jayny były to:

Believe and Desire - Luna Sea,
Julia ni shoshin - The Checkers,
Kiss me - Kyosuke Himuro,
Next Decade - to piosenka Gackto,
Kona Yuki - Remiomoren,
Yuki no hana - Mika Nakashima,
Ready Steady Go - l'Arc-en-Ciel,
Owaranai uta - The Blue Hearts (Gackt na perkusji, Jun-ji śpiewał),
On drums, GACKT was having the time of his life. I rarely saw such a smile on his face, he was so happy ! He was hitting the instrument so strongly that a staff member had to stay there to check that nothing would happen to the drums ! The band was cosplaying X, YOU was hide (with a mask marked with the kanji for love, and a pink wig).
Rusty Nail i X - X Japan (Gackt na perkusji, śpiewał Chacha), cosplayowali X Japan ;-))
SHAKE - Smap
GACKT and YOU were singing together and when the word "koibito" came in the song, they laced their arms together, looked at each other and smiled. Now, that made me a very happy GakuYou fangirl. 
Ja też jestem happy GakuYou fangirl

Gakuto-girl zamieściła na swoim blogu skany z wrześniowego magazynu "Bidan" z 1998 roku. (Thanks to Gakuto-girl). OMG, to 12 lat temu... chodził wtedy w czarnych rozciągniętych swetrach.


GACKT Diary 2011... Oh MY GACKT! Ja to chcę!!!... Idę płakać...


176 stron, format B6, 182mm×128mm×18mm, 3150 jenów... Ech, trudno, przeżyłam to, że mnie nie stać na Dasu Dasu Usagi, to i bez tego przeżyję... ;-)


Ścienny kalendarz, podobno także można go kupić również poza Japonią. Niektóre zdjęcia dosyć wyphotoshopowane. Oh, Gackt, nie za ciasno Ci w tych spodniach?... Toż przecież pewnie się w nich nie da oddychać... Kilka zdjęć można zobaczyć na stronie Oh-GACKT-you-did'n.


GACKT x NEMURI Kimono Project. Kolekcja 7 strojów w kolorystyce czarno-czerwonej.Projekty można obejrzeć na stronie GACKT x NEMURI Kimono Project lub na stronie Lady Ireny.Mi się najbardziej podoba wersja Roseblood. Ale te zdjęcia... To jest coś, z czego ja się zawsze śmieję, że jemu tak się podobają europejskie wnętrza, w bogatym starym stylu, z ciężkimi ciemnobrązowymi meblami, żyrandolami, złoceniami i do tego ta panterka... I w tym wszystkim kimona... W kimonie z motylami - Kagura - był w Toronto. No i najładniej wygląda na zdjęciach bez tych bogatych wnętrz (i bez opaski na oku). Kimono Orochi:


Inne projekty także tutaj. Zdjęcia z CD&DLでーた December 2010 na stronie Lady Ireny (Thanks to Lady Irena).


Camui Gakuen Blog 13.11.2010 - ciekawe, co to będzie? Wydaje mi się, że imprezy Camui Gakuen się już kończą, więc nie bardzo potrafię sobie wyobrazić, co może być dalej pisane na takim blogu...


Wygląda na to, że to blog Gackto w roli dyrektora szkoły Camui Gakuen, czyli Seito Kaicho, tłumaczenie pierwszego wpisu na stronie Amaiakuyume (Thanks to Amaiakuyume). Wpis jest pisany częściowo archaicznymi słowami przeplatanymi emotikonkami. A najpiękniejsze jest to, jak pisze do fanów, by aż tak ich nie paraliżowała jego bliskość... bo ludzie na tej scenie z przejęcia albo stoją zamurowani, albo mdleją, albo płaczą...
Try not to be too enchanted by me(`_´)
You won't be able to go back if you do
Particularly for the new students, take care not to faint!!!
Amaiakuyume z pamięci przytacza krótkie scenki rozmowy Gackto ze "studentami", których wywoływał na scenę. Nie wiem, czy im zazdrościć, czy współczuć, biorąc pod uwagę, że niektórzy z tych fanów na scenie zaczynali z przejęcia płakać... ciekawe, co on sobie myśli o tym, że robi takie piorunujące wrażenie na ludziach? Jedna ze scenek przytoczona przez Amaiakuyume, dotyczy imprezy w Tokio i jednej z dziewczyn wywołanej na scenę:
Student: (is surprisingly cheerful, composed and not at all crying)
G: You have a beautiful smile.
THE -ENTIRE- HALL: (simultaneous gasp of jealousy)
Te przytoczone przez Amaiakuyume scenki są przeurocze! :-) Ach, nie mogę się doczekać, kiedy GACKT znowu przyjedzie do Europy :-) ♥ ♥ ♥

Inne relacje z imprezy Camui Gakuen: 3 listopada w Nagoya: jayna, 6 i 7 listopada w Kobe: lefcadio, na stronie pyroyale można zobaczyć gadżety z imprezy, legitymację "studencką", bilety i "pieniądze", które obowiązują na terenie "szkoły", 6 i 7 listopada w Kobe: pyroyale.

Zdjęcia z imprezy Camui Gakuen na stronie Lady Ireny (Thanks to Lady Irena).


Skany: "Pati-Pati" 1/2004, 3 Diabolos clear files (wpis zamknięty na LJ) (Thanks to Amberssubs). Gackto w stroju Genesisa z Dirge of Cerberus, z trasy koncertowej Diabolos... Ech, chciałabym mieć ten koncert na DVD...


Skany R&R Newsmaker (2005.03) (Thanks to Gakuto_girl). Post zakłódkowany na LJ, ale wygląda na to, że otwarty na blogu Gakuto_girl.


Skany NHK ウイークリー ステラ (2007.08) na stronie Gakuto_girl (thanks to Gakuto_girl).


Skany NHK ウイークリー ステラ (2007.10) na stronie Gakuto_girl (thanks to Gakuto_girl).


Skany: NHK ウイークリー ステラ (2007.11)  na stronie Gakuto_girl (thanks to Gakuto_girl).


GACKT pojawił się dzisiaj w programie TV Yamasakipan (ヤマサキパン), jak znajdę gdzieś video, to dorzucę, na razie są printscreeny na stronie Dyan i Seigan Aurora. Video, ale dosyć kiepskiej jakości jest tutaj. Sympatyczna prezenterka (kobieta! w końcu, zawsze gadają z nim faceci), wygląda na taką w jego typie ;-) Lepsza jakość video tutaj. Na stronie Lady Ireny download link (Thanks to Lady Irena).
No ładnie, teraz go przepytują o idealną kobietę na żonę, i jak zwykle wychodzi z niego męski szowinista (znaczy: typowy Japończyk, tradycyjnie wychowany), no cóż... Czekam na tłumaczenie, i ciekawe, czy też mówi o tym, że kobieta powinna iść zawsze trzy kroki za nim... I pytać o pozwolenie, żeby wysiąść z samochodu... Czasem się zastanawiam, czy on nie opowiada takich rzeczy dlatego, żeby odstraszyć wszystkie ewentualne kandydatki. W sumie po co mu zadawać te pytania, skoro sam napisał, że on by się jedynie z HYDE'em ożenił, gdyby oczywiście HYDE był kobietą... No ale HYDE sam się za to ożenił, i co? Excused-early napisała u siebie, że GACKT mógłby być jedynie z a girl-version of HYDE who can manipulate him and keep him wrapped around her little perfectly manicured finger.
Ahahaha! :-DDDD. Cóż, moim zdaniem to on chyba się nie nadaje do poważnego związku z kobietą.

Camui Gakuen Cooperative Store. Na stronie Lady Ireny zdjęcia reklamujące "szkolny" dres, w kolorze... fioletowym. Inne gadżety Camui Gakuen na oficjalnej stronie i tutaj.


GACKT blog: 22.11.2010. Na temat występów "Nemuri Kyoshiro", złamanej katany i spotkania z domu pana Mizuno - GACKT jest pod wrażeniem tego domu, a szczególnie basenu, który się w nim znajduje. We wpisie zdjęcia. Wygląda na to, że za jakiś czas się dowiemy, że Gackto zrobił sobie w mieszkaniu basen. ;-) Tłumaczenie na blogu Amaiakuyume (thanks to Amaiakuyume). Gackt napisał, że do Nagoyi przyjechał Mayo Kawasaki (川崎麻世), żeby go zobaczyć, i się bardzo zachwycał przedstawieniem, myślałam, że to jakaś kobieta, a to facet (aktor), napisał na swoim blogu, gdzie umieścił swoje zdjęcie z Gackto, na tle wyżej wzmiankowanego basenu ;-)


27.11.2010 Mayo Kawasaki znowu napisał na swoim blogu o Gackto, chyba jest jego fanem :-), napisał, pod jakim jest wrażeniem Gackto i jego występu na scenie w spektaklu "Nemuri Kyoshiro" i zamieścił drugie zdjęcie z Gackto. Robię się zazdrosna... ;-)


Camui Gakuen Blog: drugi wpis. Osobiście nie wierzę w przyszłość tego bloga. Tłumaczenie na stronie Amaiakuyume (thanks to Amaiakuyume).

Kolejna reklama kawy Wonda.

Zdjęcia - ze styczniowego, przyszłorocznego magazynu "Junon", w którym GACKT pozuje do zdjęć z 20-letnim Kanatą Hongo, który osiem lat temu zagrał razem z Gackto w filmie "Moon Child" - wcielając się w rolę młodego Sho, postaci, którą grał Gackto. (Na stronie Lady Ireny można obejrzeć zdjęcia, otwierają się w dużej rozdzielczości po kliknięciu). (Thanks to Lady Irena).


Z kolei na stronie Amaiakuyume można przeczytać przetłumaczony artykuł z tej gazety - czyli rozmowę-wywiad Gackto z Kanatą Hongo. Tu część pierwsza, tu część druga. (Thanks to Amaiakuyume).
Actors like Kanata are of a type that meet people at school or when drinking and can fall in love normally, I think. They're people who can act out love in movies and stuff, but comprehend the difference between reality and an act. But musicians can't do romance normally (laughs). In the world of lyrics they write an incredible amount about romance, don't they? However, when they try to go about it in the real world, they're a rather unique and not entirely sane type of people.

Ukazało się nowe zdjęcie z filmu "Bunraku" (ależ oni się kryją z tym filmem...), po lewej stronie stołu umieszczonego na środku sali siedzi Joshi, czyli Gackto :-) (Za zdjęcie thanks to Lady Irena).


Na blogu Takashiego zamieszczono zdjęcie ze wspólnie wyprawianych w gronie GacktJob urodzin Kanaty Hongo, Chirolyna i Takashiego (jednego z tancerzy). Na zdjęciu nie ma Gackto, ale widać tam również You i Chachamaru.

12 komentarzy:

 1. Po tych zdjęciach u Ireny widać, że będzie to piękny kalendarz. Tylko te włosy...

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie podobają Ci się? ;-) Że kręcone? Mi się podobają :-) A jak mu ładnie w czerwonym, nie? I też ładne jest to zdjęcie nad wodą :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie podobają, przez te włosy więcej znajomych, nawet wiedzących, latwiej wypowiada "wygląda jak kobieta". Myślałam, że było to tylko chwilowe uczesanie, a jak widać nie.
  W czerwonym bardzo ładnie. I nad wodą też...

  PS. Mam nadzieję że nie masz rano do pracy, bo w końcu tak późno, a ja cię trzymam na necie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie, idę spać zaraz :-) Przeszłam na pół etatu od listopada, ale akurat jutro rzeczywiście muszę w miarę wcześnie wstać. Ja już wolę te kręcone niż te proste natapirowane, jakie miał w Toronto do yukaty... A że on wygląda jak kobieta, to... zobacz to video z Monthly MM, jak on się zachowuje w kościele...

  OdpowiedzUsuń
 5. Przez chwilę, oglądając to video, nie wiedziałam na co właściwie patrzę. Przypomniał mi Jackiego Chana z filmów o Pijanym Mistrzu Kung-fu, kiedy udaję ta pijaną boginię.
  tylko się śmiać...

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam i pozdrawiam Autorkę bloga.
  Odkryłam "Ame to umi" przypadkowo w maju i od tego czasu jestem tu częstym gościem.Podstrona z lekcjami japońskiego jest świetna.Brawo!!!
  Przeczytałam wszystkie wpisy.Bardzo miło przeglądać tak ładny graficznie i kulturalnie prowadzony blog.
  Niestety,mam problem z Lady Ireną.Nie widzę tej całej masy zdjęć ani video,o których mowa.Zalogowałam się na LiveJournal, dołączyłam Irenkę do swoich przyjaciół (tak na wszelki wypadek) i dalej nic.Widzę jedynie kilka głównych zdjęć. Nie przeglądam portali społecznościowych i nie wiem, co robić.

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam Kasia, jest mi bardzo miło, że podoba Ci się mój blog i że go czytasz od jakiegoś czasu, i cieszę się bardzo, że zdecydowałaś się napisać komentarz ;-) Dziękuje :-)

  Ach, co do Lady Ireny, wygląda na to, że zapomniałam, że aby móc oglądać jej zamknięte wpisy, trzeba być na jej fiendliście. Myślę, że to nie powinno być problemem. Napisz do niej maila przez skrzynkę na LJ, że prosisz, żeby Cię dodała do friend listy. Myślę, że nie powinno być problemu. Ja niestety nie mogę u siebie wstawiać tych zdjęć, które u Lady Ireny i u innych osób są zamknięte, gdyż z różnych powodów osoby sobie tego nie życzą (przeważnie chodzi o to, że są to materiały tylko dla zarejestrowanych Dears, i chodzi o to, żeby za bardzo się nie rozpowszechniły w internecie, bo Dears będą się awanturować ;-)) Dlatego wstawiam tylko linki. Ale myślę, że jak napiszesz Irenie, że jesteś fanką Gackto i bardzo byś chciała być na jej liście, to Cię dopisze :-)

  Cieszę się, że podoba Ci się podstrona japońskiego :-) Piszę na niej wtedy, gdy mam czas sama się trochę pouczyć :-) a właściwie po to, by sobie uporządkować to, co powinnam już umieć ;-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Te zdjęcia z Gackt Diary są przecudne. Chyba wreszcie zmienię tapetę w telefonie. Wcześniej nie byłam pewna jakie wybrać, aby mi się nie znudziło, ale czy to zdjęcie gdzie opiera sięo poręcz może się znudzić?
  Przenigdy :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ustawiłam, i wiecie co?
  czuję się autentycznie szczęśliwa.

  OdpowiedzUsuń
 10. Asai, ja rozesłałam niektóre z tych zdjęć znajomym, tak bardzo się chciałam podzielić tym zachwytem :-) Też mam zdjęcie Gackto na tapecie w telefonie, kiedyś jedno wybrałam i jak na razie jeszcze mi się nie znudziło :-)

  OdpowiedzUsuń
 11. hej na tym zdjęciu w dresach i innych - czy on nie ma włosów na nogach czy je goli :) ? na rękach chyba też :)

  OdpowiedzUsuń
 12. A kto to się wpisuje anonimowo, eee??? Podpisać się trzeba ;-)
  Owszem, on nie ma włosów na nogach ani na rękach chyba też, przynajmniej zauważalnych.

  OdpowiedzUsuń

Witam, jeżeli piszesz jako użytkownik anonimowy -
podpisz się w treści komentarza :-) Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu ^^

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails