The ability to dream is given to everyone of us in the world. But dreams are not there to be dreamed, but to be realized. This act of realizing a dream is accomplished through one’s strong will and accumulation of actions. If you don’t understand this, dreams will always be something that you simply fantasize about. If you put your mind to it, you can accomplish anything. ~GACKT

3 listopada 2010

Rudy elf

Przypomniałam sobie, że od lat wyszywam rudego elfa - krzyżykami muliną na kanwie. Wyciągnęłam go z szafy i zamierzam tę robótkę skończyć. Jest to elf wyjątkowy, nie tylko dlatego, że rudy ;-) Elf, jak to by powiedziano w Śródziemiu parę tysięcy lat później, Wysokiego Rodu, a więc Noldor, czyli z ukochanego przeze mnie, trochę... niesławnego plemienia. Dużo by o nim mówić, starczy, że mój ulubiony :-)


Wzór wyszywki opracowałam przy pomocy programu komputerowego na podstawie ilustracji przedstawiającej trzech rudych feanorskich synów, autorstwa Kasiopei. Ilustrację tę, zatytułowaną "Maedhros, Amrod i Amras" (bo Maedhrosa właśnie wyszywam), można obejrzeć w galerii Kasiopei.


Portret rozpisany jest na 130 krzyżyków (wysokość) na 150 (szerokość), i na 40 (rudych) kolorów nici Ariadny. Właściwie zostały mi do wyszycia jeszcze włosy po prawej stronie :-)

1 komentarz:

  1. Noooo, w końcu, a już myślałam, ze zapomniałaś. (Ja zapomniałam zapytać, jak tam postępy w szyciu, ale to przez innych rudych XD ).

    OdpowiedzUsuń

Witam, jeżeli piszesz jako użytkownik anonimowy -
podpisz się w treści komentarza :-) Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu ^^

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails