The ability to dream is given to everyone of us in the world. But dreams are not there to be dreamed, but to be realized. This act of realizing a dream is accomplished through one’s strong will and accumulation of actions. If you don’t understand this, dreams will always be something that you simply fantasize about. If you put your mind to it, you can accomplish anything. ~GACKT

6 września 2010

Wieści z gacktoświata - wrzesień 2010

 Ten wpis jest na bieżąco edytowany :-) aż do końca września ;-))

Wygląda na to, że to będzie spokojniejszy miesiąc. GACKT jedzie do Kanady na Festiwal Filmowy w Toronto, na premierę filmu "Bunraku", do którego zdjęcia nagrywane były w tamtym roku w Rumunii. A więc Świat zobaczy, kto to jest GACKT, i ciekawe, jaka będzie reakcja. Jak go zobaczyłam w Monachium, to mnie ucieszyło, że wcale nie robi wrażenia takiego małego, no ale od Josha Hartnetta to jednak jest prawie o głowę niższy.


I będzie tam szedł po czerwonym dywanie, a coś mi się wydaje, że on tego nie cierpi. Chyba, że mu się zmieniło. Zobaczymy, na razie z ciekawością przyglądam się, jak reagują na niego ludzie ze Stanów, którzy nigdy nie zetknęli się ze zjawiskiem japońskiego rocka czy popu, i dowiadują się, kim też to jest ów GACKT, który zagrał obok amerykańskich aktorów w filmie. Trochę to śmieszne jest. To może być jednak trochę takie kulturowe zdziwienie :-) Keith Calder, producent filmowy napisał na swoim Twitterze (dzięki Lladii za linka):
To clarify, I don't think it's possible to make a film with Gackt without becoming a Gackt fan.
Darryl, prowadzący The official blog for the Midnight Madness programme at the Toronto International Film Festival napisał notkę o Gackto zatytułowaną "GACKT FACTS", w której tłumaczy, kim jest GACKT:
His name is simply GACKT. Legally, that’s what it is now; like Prince or Madonna - he’s a single named icon. [...] GACKT is a huge superstar in Japan, and is a growing sensation overseas.

Spis gacktowieści:

- koncert YFC Swimsuit na youtubie
- premiera "Bunraku
- GACKT blog 31.08.2010
- GACKT blog 6.09.2010 - pierwszy dzień w Toronto
- zdjęcia Gackto w najnowszym "Rock Star" vol. 11
- GACKT blog 6.09.2010 - drugi dzień w Toronto
- wywiad z Gackto na The official blog for the Midnight Madness programme at the Toronto International Film Festival
- zdjęcia Gackto z Toronto i z Bunraku Cocktail Party
- videa z premiery "Bunraku
- video, GACKT rozdaje autografy w Ryerson Theatre, Toronto
- dwa nowe filmiki reklamujące kawę Wonda
- GACKT i GacktJob w Hiszpanii. Blog You. 
- GACKT Christmas Project. 
- nowi członkowie GACKT Family - pieski
- przygotowania i próby do "Nemuri Kyoshiro" i ekipa NEMURIxGACKT Project 
- trzeci filmik reklamujący kawę Wonda. 
- Miyavi z Gackto na obiedzie ;-)) 
- Yoshiki w wywiadzie: S.K.I.N. is not dead.
- GACKT użyczy głosu w grze Mobile Suit Gundam: Extreme VS 3D zdjęcia
- GACKT blog 25.09.2010. Angie i Dolce ;-)
- zdjęcia Gackto w "Pick-up Voice"
- reklama video spektaklu "Nemuri Kyoshiro"
- zdjęcia z prób i "czasu wolnego" ;-) zespołu NRMURIxGACKT Project 
- skany z 2001 roku i skany pocztówek, linki do starych filmików na blogu Gakuto Girl


można obejrzeć na youtubie fragmenty ostatniego koncertu trasy YFC, czyli tego w strojach kąpielowych:
Vanilla, Flower, Lu:na, Zan, Uncontrol, Ever, Jesus, Kagero, Nine Spiral, Justified, Kimi ga matteiru kara, Mind Forest, Speed Master, Dybbuk. Całość u Tenshina. Thanks to Tenshin.

na Festiwalu w Toronto "Bunraku" będzie można obejrzeć 11, 14 i 17 września. Zaraz potem GACKT wraca do Japonii, by wybrać się ze swoimi fanami na wakacje do Hiszpanii.

GACKT blog: 31.08.2010, i tłumaczenie Amaiakuyume.

GACKT blog: 6.09.2010. GACKTの車窓から・・・2010/09/05 トロント初日 Pierwszy dzień w Toronto. Tłumaczenia jeszcze nie ma. I jeszcze takie zdjęcie zamieścił na końcu wpisu. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia, co to za litera jest - druga w podpisie na Gackto - Ga-coś-chi-n. A tymi małymi literkami to już w ogóle nie wiem, może Amaia przetłumaczy.

Żeby było mało tych wszystkich serduszek 
i gwiazdek, to właśnie dopatrzyłam się, 
że tam na dole są jeszcze króliczki...

I zamieścił krótki filmik do ściągnięcia, nie wiem, o co w nim chodzi, ktoś udaje goryla, a to GACKT chyba filmuje, mówi coś i się śmieje. Wygląda na to, że generalnie wszyscy się nudzą ;-) I Gackto i reszta i fani i w ogóle. Edit: Już wiem, ów "gorilla man" to Naoki. Tłumaczenie tego posta tutaj. Thanks to Amaiakuyume. Bardzo podoba mi się ten wpis i bardzo lubię wpisy Gackto z podróży ;-)). No i rozbawiła mnie ta życiowa rada "Życie jest krótkie. Noś bikini". I przyznaję mu rację, sama sobie ostatnio wciąż powtarzam słowa z "Incepcji": "Śnij z rozmachem" ;-)). Tylko może zamiast "bikini" myślę "kokardki" albo "koncerty" itd :-)
It's because you're growing up,
because you're getting older,
that what you have to remember is "playing seriously".
No i rozbawia mnie to jego zadziwienie, że o, jaki wysoki budynek! o, jakie duże jezioro! a ilu tu Japończyków na lotnisku! i cała masa takich zadziwień i zachwytów :-)

Zdjęcia Gackto zamieści najnowszy "Rock Star" vol. 11. GACKT i  内山昂輝 (Kōki Uchiyama), młody, 20-letni aktor seiyu użyczający głosu do filmów. Być może chodzi o anime "Shiki", w którym głosu użyczał Koki Uchiyama, a także GACKT.


GACKT blog: 6.09.2010: GACKTの車窓から トロント二日目編 2010/09/06 - drugi dzień w Toronto. Chodzi po mieście i robi wszystkiemu zdjęcia... ;-)) Strasznie mi się w nim podoba, że on tak wszystko przeżywa, nawet takie różne drobiazgi, sklepy, samochody, spotkanych na ulicy ludzi. Niesamowicie podoba mi się w nim taka ciekawość wszystkiego i to, iloma rzeczami potrafi się zachwycić. We wpisie mnóstwo zdjęć.

Dodatkowo w post wstawił dwa filmiki, które można sobie ściągnąć. Normalnie ten facet mnie rozbraja. Lata z kamerą za wiewiórkami i gołębiami, gada do nich i się śmieje. Ale to musi wyglądać ;-)) W Toronto Japończyk biega z kamerą za gołębiami... Może oni w Japonii nie mają gołębi?... A wiewiórka jest czarna. A może po prostu czuje się tam swobodnie, bo ludzie go nie rozpoznają na ulicy? ;-)) Podoba mi się, że on ma w sobie wiele takiej zwykłej radości :-)

Tłumaczenie. Thanks to Amaiakuyume. Postanowił przedstawić grupę ludzi, która się nim zajmuje. Tak się  właśnie zastanawiałam ostatnio, kto właściwie z nim jeździ na takie wyjazdy i jak to w praktyce wygląda. Po prostu jak książę, a wokół: Kou-chan, projektantka Misaka, make-up artist Tecchan, stylista Rockey, menedżer Mika i gorilla-man opisany przez niego w poprzednim poście. O Dżizus, ten cały wpis jest absolutnie uroczy!!! Nie mogę przestać go czytać! On na tych wszystkich wyjazdach cieszy się wszystkim jak dziecko ~*.~♥'~*~♥\(*^-^*)/♥~*~'♥~.*~

Wywiad z Gackto z bloga The official blog for the Midnight Madness programme at the Toronto International Film Festival
I am blessed to have fans outside of Japan, and wish to show my appreciation someday by doing more shows overseas.

Zdjęcia Gackto z Toronto i z Bunraku Cocktail Party  tutaj. Thanks to Lady Irena. I tutaj.Normalnie wygląda wśród tych wszystkich ludzi, jakby spadł z kosmosu...Więcej zdjęć na temat wizyty Gackto w Toronto podaję w moim wpisie "Kosmita w Kanadzie".

Video z premiery "Bunraku": tutaj, i tutaj, tutaj, i tutaj, Gackto mówi bez tłumacza, jednakże w języku gacktese... ;-) TIFF "Bunraku".

GACKT rozdaje autografy w Toronto na czerwonym dywanie, Ryerson Theatre, Toronto. Ciekawe jest to, że gdzie nie pojedzie, tam ludzie krzyczą do niego po japońsku :-)GACKT po powrocie z Europy pisał, że miał zdjęcia do reklamy, i okazało się teraz, że chodziło o nową kampanię reklamującą kawę Wonda. GACKT już wcześniej nagrywał reklamy dla tej firmy. Oto filmiki. Thanks to Dyan. Podoba mi się, że jeśli on występuje w reklamach, to są to reklamy na wesoło :-)) Oba filmiki można ściągnąć od Tenshina.

- Puść to jeszcze raz!
- Tak!

Wersja z napisami tutaj. To anime to jest "Rascal the Racoon" (あらいぐまラスカル, Araiguma Rasukaru).Głos dla szopa podkładała seiyu Masako Nozawa ((野沢 雅子), znana z użyczenia głosu Goku w serii "Dragon Ball".

GACKT i GacktJob pojechali do Hiszpanii na wakacje z fanami. Gackto to chyba bezpośrednio z Kanady, chyba już 11 września. You właśnie napisał na swoim blogu (tu tłumaczenie), że powoli zbierają się do powrotu do Japonii. Czekam na wpis Gackto na blogu :-) Co oni tam robili, jakąś próbę mieli, występowali, w Hiszpanii???... Dla kogo? <(*-*)>

GACKT Christmas Project - pomysł Mitsuki Shiroi z LJ, która chce zrobić album dla Gackto z kartkami pocztowymi od fanów z całego świata - na prezent gwiazdkowy.

Wygląda na to, że Gackto ma dwa nowe pieski. Bardzo małe. Chociaż mógł oszczędzić im tych kubków. Chciał pewnie pokazać, jak bardzo są małe, ale naprawdę... Ciekawe, czy też będą pisać bloga jak Eneru ;-). Zdjęcie z GACKT Staff blog, tłumaczenie u Xrytalmad. Thanks to Xrytalmad.


Trwają przygotowania, próby i treningi przed wznowieniem spektaklu "Nemuri Kyoshiro". Zdjęcia i linki thanks to Lady Irena. Oto cała ekipa NEMURIxGACKT Project:


I zdjęcie z ćwiczeń z bloga Shinnosu (シンノス), jednego z aktorów, z 22 września:


Jeżeli nic się nie zmieniło, to spektakle zaczynają się od 28 września w Osace. Sztuka wystawiana będzie przez cały październik, czasami nawet dwa razy dziennie, popołudniami i wieczorami (wszystkie w Osace).

Trzeci filmik reklamujący kawę Wonda:23 września: Miyavi (lat 29) napisał na twitterze, że jest umówiony z Gackto na obiad. Ciekawe, może coś ciekawego razem wymyślą? Może jakiś nowy projekt, hm? To by było coś! Reaktywacja S.K.I.N? Właściwie to bym nie chciała, to by było ze strony Gackto samobójcze... A jeszcze, skoro już plotkuję, to dodam, że żona Miyaviego, Melody, spodziewa się drugiego dziecka :-)

Z Twittera Miyaviego:
そして出社する気満々で、今日が祝日だと聞いて少し得した気分。今夜は日本に帰ってきたばかりのG兄と久しぶりの会食です。work hard, play hard, and rest hard. hangin out wiz ma big bro G tonite.

Yoshiki w wywiadzie powiedział, że projeks S.K.I.N. nadal jest aktualny:
When will we hear more from (musical project)”S.K.I.N.?


Y: Good question. When the time is right. Because X Japan is doing something. Gackt is doing something. Miyavi is doing something. I mean that project is not dead. We’re still talking about it, quite often actually.

GACKT użyczy głosu w grze Mobile Suit Gundam: Extreme VS 3D. Info z GACKT Army. Zdjęcia z nagrywania głosu do gry Thanks to Lady Irena.


GACKT blog: 25.09.2010. Tłumaczenie Amaiakuyume tutaj. Hi,hi, hi, Gackto pisze o obiedzie w Miyavim:
Yesterday I shared a meal with MIYAVI for the first time in ages, and my soul revived a little.
He was incredibly happy for me at the success of the European tour.

I got to see his lovely smile a lot.
And we talked about a lot of different things.


About how far the both of us can go
as Asians
and SAMURAI.
Bardzo lubię wpisy Gackto, bo są długie i o wszystkim, co tylko śledzą fani (poza oczywiście osobistymi sprawami). Gackto pisze jednocześnie o Toronto, o Kanadzie, o wycieczce na konie, o lotnisku, wystawach sklepowych, wodospadzie Niagara, wyjeździe do Hiszpanii, powrocie do Japonii i przygotowaniach do "Nemuri", i o nowych małych pieskach - mają już imiona: Angie i Dolce :-)) Uroczo o nich pisze. :-))


"Pick-up Voice" zamieścił zdjęcia Gackto i aktora seiyu 内山昂輝 (Kōki Uchiyama), z którym Gackto nagrywał głos do anime "Shiki". Zdjęcia thanks to Lady Irena.


Reklama video zapowiadająca kolejne spektakle "Nemuri Kyoshiro" (thanks to Lady Irena):Zdjęcia z przygotowań do spektaklu "Nemuri Kyoshiro", głównie z blogów aktorów biorących udział w projekcie (Thanks to Lady Irena):

 Reszta tutaj.

Reszta tutaj.

Skany z 2001 roku i skany pocztówek przygotowała Gakuto Girl. To niektóre z nich:


Na stronie Gakuto Girl można pobrać także stare reklamy z Gackto - Tateyama Ginrei (te między innymi z syreną), filmik z blond nieprzystosowanym społecznie dziwnym Gackto ;-)) z 1999 roku, program TV z "Love Song" z 2004 roku itd. itd. ;-)) Może uda mi się odbudować stracone gacktoarchiwum :-)) Thanks to Gakuto Girl :-)

22 komentarze:

 1. Życie jest krótkie - noś bikini - dobre ;) I tak nie będę nosić. ;P Ale względem czegoś innego to i owszem. :D Ale to nie kokardki... ;D A ja się cieszę, że Gackto tak Cię zachęca do działania, kolorów i radości życia.

  OdpowiedzUsuń
 2. dżiżus, bikini...
  fakt faktem, Gaktowy naoglądał się trochę piersi. pewnie miał niezłą radochę XD
  obejrzałam te jego filmiki i trochę mnie rozbawiły. w sumie dlatego, bo wyobraziłam sobie, że pierwszy raz w życiu zobaczył na oczy wiewiórkę i gołębie i MUSIAŁ to nagrać XD no, ale tak poważnie to fajnie, że chce mu się jeszcze zwrócić uwagę na przyrodę.
  a samego Bunraku trochę się boję. boję się, że to będzie klapa jakich mało i że strasznie się zawiodę. nie zachwycam się byle czym, nawet, jeżeli w tym czymś ma wystąpić ktoś, kogo lubię .__.

  OdpowiedzUsuń
 3. co do Bunraku...mam tylko nadzieję,że ta rola nie będzie plamą na honorze GACKT'a.
  koncert najnowszy obejrzałam...cieszę się,że po trasie,nie zachwycił mnie wcale. Mimo,że bardzo,bardzo go lubię to smutno mi,że nie poruszył mojego serca tak jak kiedyś. Nie chcę tu kogoś obrazić ani nic ale moim zdaniem ta trasa to hm...po prostu już przesadza we wszystkim na swoim wyglądzie kończąc.
  Plus za to,że zwraca uwagę na przyrodę i widzę,że zachwycają go stare budynki,tak jak mnie :) i śmiech ma uroczy XDDDD

  OdpowiedzUsuń
 4. Czemu G musi zamieszczać tak długie wpisy. Podchodzę do nich po kilka razy (pewnie po części to wina późnej pory).
  Masa zdjęć - macie wiele wspólnego:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Porcelanko, właśnie dlatego tak mnie cieszy to, że znam (chociaż na odległość ;-)) kogoś takiego jak Gackto, bo on mnie bardzo inspiruje i poprawia mi humor :-D Dziękuję za komentarz :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Teinei, na razie ludzie piszą, że "Bunraku" to coś całkiem ciekawego, przynajmniej Ci, którzy widzieli jakieś pierwsze prezentacje, chociaż cały pomysł filmu jest dosyć ryzykowny. Zobaczymy, ja spodziewam się czegoś w bardzo komiksowej stylistyce.

  W ogóle bardzo się cieszę, że się odezwałaś na moim blogu :-) Pozdrawiam serdecznie :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Doroshii-chan, ja tej trasy w ogóle nie odbieram jako przesadzanie z czymkolwiek - szczególnie w porównaniu z trasą RRII, gdzieb były wielkie rozbudowane dekoracje, stroje, choreografie, tancerze i wszystko było jedną wielką opowieścią. Dla mnie YFC to właśnie totalna prostota jak na Gackto - nic więcej, tylko on i fani. A to, że większość koncertu śpiewał bez koszuli, tym bardziej podkreślało naturalność tego, i tego, że on jest po prostu człowiekiem, a nie jakimś cyborgiem.

  OdpowiedzUsuń
 8. Asai, wow, a więc mam coś wspólnego z Gackto? ;-)))) Niech będzie chociaż to :-D

  OdpowiedzUsuń
 9. hm...może i tak,może masz rację...no cyborgiem nie jest,ciałko naturiś(czyli naturalne XD) no tak ale RRII to było jego 10-lecie więc musiał być ten przepych i widowisko na maksa ;))
  ale porównując...teraz wygląda lepiej niż rok temu ^^' nie pasuje mu więcej ciałka niż jak ma teraz :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Zastanawiam się co widząc G w tej yukacie, z tą fryzurą, z tym makijażem, i słysząc jego cudny niski głos, pomyśleli ludzie, dla których było to pierwsze spotkanie z G.

  OdpowiedzUsuń
 11. Asai, ja tak samo, odkąd go zobaczyłam na zdjęciach z Toronto, cały czas zastanawiam, jak widzą go ci wysocy nieogoleni faceci w garniturach. Nie można mu zarzucić, że się ubrał nieelegancko. Ubrał się elegancko, tyle że... po japońsku ;-)) No i trzeba mu przyznać, że odważnie pokazał się takim, jaki jest. Dokładnie i ze wszystkim. Yukata, klapeczki, makijaż, czerwone usta i białe zęby, biżuteria i bransoletki :-)

  Obawiam się, że Ci, którzy go widzieli po raz pierwszy, nie byli do końca pewni, jakiej on jest płci ;-)

  OdpowiedzUsuń
 12. Wiesz że i ja patrząc na któreś zdjęcie stwierdziłam że kobieco wygląda:) Chciałam wstawić je u siebie, ale po drugim obejrzeniu już nie wiedziałam które to:)

  OdpowiedzUsuń
 13. W ogóle to jednak myślę o tym i myślę i stwierdziłam, że on jest naprawdę odważny. Tak się ubrać w miejscu, które jest zupełnie obce kulturowo. Oni pewnie w ogóle nie rozumieją tego, jak on wygląda. Ale się ładnie uśmiecha, prawda? (*^-^*)

  OdpowiedzUsuń
 14. Tak się zastanowiłam, i poza kilkoma "poważniejszymi" reklamami Fuji Film, wszystko w czym pokazał się G jest przezabawne. No, może jeszcze co niektóre z Takano Beauty Clinic.

  Nier potrafię wyrazić słowami jak bardzo podoba mi się sposób w jaki G odbiera tę animę. Niekontrolowany wybuch śmiechu :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Asai, to jest urocze, jak on płacze na tym anime. Ktoś pisał, że to jest jakaś popularna stara bajka dla dzieci. I oni się wzruszają wciąż na tym samym fragmencie, nie? i GACKT przewija wciąż ten sam fragment :-) Ale co za mina.

  A moja w ogóle ulubiona reklama Gackto to z kotami, jak go przywala ściana. I jeszcze lubię reklamę cukierków, jak mu telefon dzwoni i te cukierki zewsząd mu się wysypują :-)

  OdpowiedzUsuń
 16. tak,reklamy Wondy są bardzo fajne,mina G.bezcenna :))
  och ja również najbardziej lubię tę na której tańczy z tymi maskotkami,jest świetna :)

  o tak,zdecydowanie pokazał klasę w Toronto,nie wyparł się swego pochodzenia,wyglądał dumnie i rozpalił serca wszystkich dookoła ;)) do tego długo rozdawał autografy a to też duży plus,że nie przeszedł obok fanów obojętnie machając tylko ręką czy coś w tym stylu :)

  świetne zdjęcia dodałaś,bardzo mi się podobają ^^ uśmiech ma niesamowity! a pewnie jak niebiańsko pachniał...eech XDD szkoda,że przez monitor nie można tego poczuć ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Doroshii- chan \(*♥.♥*)/ tak, jestem nim zachwycona i zauroczona, pięknie wyglądał w tej yukacie. I fani się zachowali, jak trzeba, a on dawał autografy aż do momentu, gdy ktoś mu zwrócił uwagę, że musi już iść. To chyba ta dziewczyna, która zrobiła sobie z nim zdjęcie, napisała, że pięknie pachniał :-)

  OdpowiedzUsuń
 18. Pokazałam zdjęcia Dolce i Angie przyjaciółce, wiem że są słodkie, ale na takie zachwyty nie byłam przygotowana:)
  Śmieszny taki potargany G:) ...

  OdpowiedzUsuń
 19. Dzięki Asai :-) Te pieski są strasznie malutkie! Nie wiem jak to jest, nie znam się na rasach psów, ale wygląda na to, że on kupił te pieski jako nierasowe. To, moim zdaniem, dobrze o nim świadczy. Są jeszcze dwa zdjęcia z pieskami na Gackt Staff Blog, ale jeszcze ich nie zdążyłam wstawić :-)

  OdpowiedzUsuń
 20. Nie są rasowe.
  Bardzo mnie to ucieszyło swoją drogą. ^^

  OdpowiedzUsuń
 21. O mamo!Jakie te szczeniaki są śliczne , no nie.(rozpłyneła się jak masło na patelni).Niedługo będę miała małe szczeniaczki , ech już się nie mogę doczekać.O Boziu, ale są CUUUUUUDNE!Madzia**

  OdpowiedzUsuń
 22. Siłą trzeba byłoby mnie od nich odciągnąć jakby je zobaczyła.Madzia**

  OdpowiedzUsuń

Witam, jeżeli piszesz jako użytkownik anonimowy -
podpisz się w treści komentarza :-) Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu ^^

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails

Archiwum: