The ability to dream is given to everyone of us in the world. But dreams are not there to be dreamed, but to be realized. This act of realizing a dream is accomplished through one’s strong will and accumulation of actions. If you don’t understand this, dreams will always be something that you simply fantasize about. If you put your mind to it, you can accomplish anything. ~GACKT

20 września 2010

Node of Scherzo

We are in the middle of this time
indeed more beautifully than a rose...
Powiem tak - nic prawie na tym video nie widać. Ot, wychodzą na scenę, kiepska jakość nagrania, śpiewają. Ale coś w tym tak mnie urzeka, że za każdym razem, jak to oglądam (a znalazłam to wczoraj),  to mam w oczach łzy ze wzruszenia. Po prostu jest to dla mnie bardzo piękne - choć nie potrafię wyjaśnić, dlaczego. Może dlatego, że wiem, kto tu jest na scenie - i bardziej ich widzę w wyobraźni, wiem, jak wyglądają, to na pewno jeden z powodów, że zachwyca mnie to bardziej, niż można by podejrzewać. Podoba mi się ten utwór. A po trzecie, uwielbiam, gdy muzycy ze sobą współpracują, gdy tworzą razem jakieś dodatkowe projekty. I tutaj właśnie kilku znanych visualovych, a na dodatek pięknych muzyków stworzyło razem spektakl muzyczny, dając kilka koncertów. Są to: Kamijo, Hizaki i Jasmine You z Versailles, Juka i Kaya, wspierani przez pozostałych muzyków z Versailles i kilka innych zaprzyjaźnionych grup (HIZAKI grace project, UnsraW, 摩天楼オペラ, MASQUERADE, Sugar).

Jasmine You, Juka, Kaya, Kamijo, Hizaki.

Kayi słuchałam wczoraj cały dzień, przesłuchałam wszystko, co tylko wydał, i było to dla mnie coś zupełnie nowego - elektroniczny pop, czasem ocierający się o disco, czasem elektro darkwave w klimatach Malice Mizer, a czasem piosenka francuska (śpiewana po japońsku), np. covery Edith Piaf (również po japońsku). Odkryłam, że Kaya ma naprawdę piękny niski głos :-) (jak na Japończyka).

 Kaya jako Piękno.Niewiele też można znaleźć na temat tego projektu. Panowie w 2007 roku pod szyldem Sherow Artist Society wydali singiel zatytułowany "Node of Scherzo" (ノード・オブ・スケルツォ), jako grupa Node of Scherzo, a na singlu znajdował się jeden utwór zatytułowany "Node of Scherzo"... ;-) A jest to opowieść o walce, którą o miłość Piękna (które symbolizuje Kaya) toczą Ciemność (grana przez Jukę) i Światło (którym jest Kamijo).Tekst oryginalny i tłumaczenie tego utworu znalazłam tutaj.


Koncerty były trzy i rozegrały się podczas nich trzy akty spektaklu. Podczas pierwszych dwóch występów - 14 marca 2007 r. w Shibuya O-WEST i 4 maja 2007 r. w Takadanobaba AREA - muzycy przedstawili romantyczną bitwę o Piękno na pieśni, róże, broń i zaklęcia przyzywające demony. Armii Światła dowodził Kamijo, Armii Ciemności - Juka. Kamijo wspierali: Michiru (LoopAsh), Akito (AILE), Seiju (Dollis Merry); Juke zaś: Sui, Setsuna i Kuzuki (wszyscy trzej z Metis Gretel). Jednak na trzecim koncercie - który miał miejsce 31 października 2007 r. Kawasaki Club Citta - widocznie owa data wpłynęła na zmianę opowieści - Kaya jako słynna wampirzyca Carmilla ugryzła Jukę podczas granego przez Versailles "The Red Carpet Day" i zmieniła go w wampira. W opowieści tej Juka przyjął imię Alan, a Kamijo, jako mąż Kayi - Louis ;-) Kamijo miał wtedy piękne długie do pasa włosy, ach, byłyby z nich piękne arystokratyczne wampiry ;-))

2 komentarze:

  1. Bardzo się ten wampiryzm "rozpanoszył" ostatnio w Europie i poza. Tylko w spłyconej formie... To ciekawe...

    OdpowiedzUsuń
  2. Tak, rzeczywiście, ale ten wampiryzm japoński nie ma nic wspólnego z ostatnią amerykańską modą na wampiry. Ten japoński pochodzi z visualowego imagu muzyków z połowy lat 90., który prawdopodobnie czerpał między innymi z filmu "Wywiad z wampirem". Wtedy to nawet i Gackto się uważał za wampira.

    OdpowiedzUsuń

Witam, jeżeli piszesz jako użytkownik anonimowy -
podpisz się w treści komentarza :-) Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu ^^

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails

Archiwum: