The ability to dream is given to everyone of us in the world. But dreams are not there to be dreamed, but to be realized. This act of realizing a dream is accomplished through one’s strong will and accumulation of actions. If you don’t understand this, dreams will always be something that you simply fantasize about. If you put your mind to it, you can accomplish anything. ~GACKT

9 sierpnia 2010

Wigrańce - mieszkańcy wodnego oczka


W Wigrańcach, małej miejscowości na Suwalszczyźnie, w ogrodzie przy domku, który wynajęliśmy,  znajduje się niewielkie wodne oczko, wokół którego rosną specjalnie zasadzone rośliny.


Oczko to nie wygląda zbyt naturalnie, ale pięknie kwitną w nim białe lilie i inne wodne kwiaty. Okazało się, że ten malutki staw ma swoich dzikich mieszkańców.


Na dużym liściu pływającym po powierzchni wody siedzi sobie piękna zielona żaba :-) Lubię żaby! :-D


W tym oczku mieszkają również ropuchy, mniej piękne ;-) ale bardzo ciekawe. Jedna z nich - miedzianooka bura w łatki - siedziała sobie na brzegu, opierając łapki o kamienie.


Siedziała sobie dumna i spokojna, nie bała się, a czasem otwierała pyszczek i wydawało mi się, że chce mnie przestraszyć. Wyglądała jak mały Jabba the Hutt :-)


Po trawie wędrowała druga ropucha, bura bez łatek. Śledziliśmy, dokąd zmierza wytrwale, i prawdopodobnie zawędrowała na niedaleki skalniak i schowała się pod dużymi liśćmi porastających go roślin. Nie wiedzieliśmy dokładnie, gdzie się schowała, bo w końcu zgubiliśmy ją z oczu - ropucha czasami długo odpoczywała w trawie i jej wtedy nie przeszkadzaliśmy.


Prawda, że z tą koniczynką jest jej do pyszczka? :-)

3 komentarze:

  1. Żaby! Tam były żaby! Gdzie to jest dokładnie? A serio - jak jest żaba, lilia i staw po japońsku?

    OdpowiedzUsuń
  2. ‘żaba' to 蛙 [かえる] - kaeru (lub kairu) :-), 'lilia wodna' to スイレン属 - suiren zoku (jako gatunek), lub suiren (スイレン), 'staw' to 池 – ike. Miałam nadzieję, Żabko, że spodobają Ci się zdjęcia z tego wpisu :-) Nie wiem, czy lubisz ropuchy, ale miałam nadzieję, że spodoba Ci się ta zielona żabka :-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Lubię wszystkie żaby, a zdjęcia mi się szalenie podobają. Łącznie z oczkiem wodnym! Dziękuję za słówka:)

    OdpowiedzUsuń

Witam, jeżeli piszesz jako użytkownik anonimowy -
podpisz się w treści komentarza :-) Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu ^^

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails

Archiwum: