The ability to dream is given to everyone of us in the world. But dreams are not there to be dreamed, but to be realized. This act of realizing a dream is accomplished through one’s strong will and accumulation of actions. If you don’t understand this, dreams will always be something that you simply fantasize about. If you put your mind to it, you can accomplish anything. ~GACKT

11 sierpnia 2010

Wieści z gacktoświata - sierpień 2010

Wpis będzie na bieżąco edytowany :-)

We wpisie info:
- "Zwiastun" filmu "Bunraku:, w którym obok Josha Hartnetta i Demi Moore zagrał GACKT.
- Kenshin Festival 2010 Message, udział Gackto w festiwalu, festiwalowe materiały reklamowe i informacyjne.
- Yahoo Beauty Japan i Photo Diary.
- Wywiad z Gackto na stronie Beat Freak.
- Zmiana zakończenia trasy koncertowej YFC.
- Fanowska strona "Irreplaceable Flower" zbierająca podziękowania dla Gackto.
- Info na temat "Bunraku" ze strony Bunraku Blog.
- Monthly GG, GACKT training (video)
- Przed trasą europejską GACKT robił licencję na... pilota helikoptera... Doprawdy... (ô . ô)
- GACKT ONTAMA - wideo, kilka pytań i odpowiedzi (angielskie podpisy). Nagi GACKT w kapeluszu?... (=^-^=)
- Zdjęcie Gackto poprawiającego sobie makijaż, jak ja uwielbiam takie zdjęcia! :-))
- Tłumaczenie niemieckiego artykułu dotyczącego koncertów Gackto w Niemczech.
- YFC Master Positions, czyli zdjęcia 69 pozycji seksualnych zaprezentowanych przez Gackto i GacktJob. Skany ;-)
- Tenshin26100 zamieścił na swoim blogu cały ostatni europejski koncert trasy YFC Gackto z Bochum z 24.07.2010 w formacie avi.
- Warnings For the Concert - ogłoszenie po angielsku z oficjalnej strony Gackto dotyczące dwóch ostatnich koncertów YFC. Widać, że po trasie europejskiej Gackto wziął pod uwagę, że na jego koncerty, nawet w Japonii, chodzą nie tylko Japończycy. Bardzo dobrze, Gackt-san :-))
- ♥ GACKT ♥ znalazł na Youtubie filmik z podziękowaniami od fanów europejskich zebranymi przez stronę Irreplaceable Flower. Cały czas można się dopisywać z podziękowaniami, wszystkie podziękowania zostaną wydrukowane i podarowane Gackto na jednym z ostatnich koncertów z trasy.
- Staff Blog - 2010.08.15
- Zdjęcia z MGG vol.25. Absolutnie rozbrajające ;-)
- Zdjęcie Gackto w yukacie (ale z warkoczykami).


Coś niecoś już słychać o "Bunraku" - dziwnym filmie Guya Moshe, w którym zagrał GACKT, Demi Moore i Josh Hartnett. Opis tego filmu wywołuje mieszane uczucia: noir puppet martial arts live-action/animation musical hybrid film... Aż strach, co to będzie... Na stronie Filmweb czytamy: "Tajemniczy włóczęga (Josh Hartnett) i zagorzały, młody japoński wojownik Yoshi (Gackt Camui) przyjeżdżają do miasta, które jest sterroryzowane przez kryminalistów. Każdy z osobna zaangażowany w swą oddzielną misję, żądny zemsty prowadzony jest przez mądrość barmana (Woody Harrelson) z Horseless Horseman Saloon. Dwie połączone siły walczące ze skorumpowanymi i pogardliwymi rządami przeraźliwie złego Nicola (Ron Perlman) i jego damy Alexandry (Demi Moore) - femme fatale z sekretną przeszłością".  Zdjęcia do filmu kręcono w tamtym  roku w Rumunii.

To pierwszy "zwiastun" i dowód na to, że ten film naprawdę powstał. Premiera podobno miała miejsce w tym roku w USA.Przy okazji znalazłam próbkę charakteru pisma Gackto: jego raport z kręcenia zdjęć do "Bunraku" wraz ze zdjęciem z filmu.


W dniach 21-22 sierpnia tego roku w miejscowości Joetsu w Niigata odbędzie się historyczny Festiwal Uesugi Kenshina. W rolę tego samuraja ponownie wcieli się GACKT, ciekawa jestem, czy tak jak poprzednio weźmie udział w wojskowej paradzie samurajskiej czy może nawet w inscenizacji bitwy. Z bloga Gackto wiadomo, że już ćwiczy on jazdę konną i przygotowuje się do swojej roli (wpis ten przetłumaczyła Amaiakuyume, GACKT oczywiście nie omieszkał wspomnieć, że ćwiczy tę jazdę konną mimo gorączki... Zaczynam podchodzić do tych jego opisów jednocześnie serio, lecz odrobinę zaczynam się z niego podśmiewać - znaczy z jego skupiania się na samym sobie. Gacktblog 2010/08/10. Thanks to Amaiakuyume).

Kenshin Festival 2010 Message można obejrzeć tutaj. Także link do ściągnięcia tego video. Thanks to Lady Irena. 

Materiały informacyjne festiwalu w formacie pdf dostępne są tutaj.


29 lipca na Yahoo Beauty Japan ukazało się coś dotyczącego Gackto. Po kliknięciu po lewej stronie na niebieskie linki na kolumnie zatytułowanej "Photo Diary", otwierają się notatki opatrzone zdjęciem.

Wywiad z Gackto (tekst po japońsku) na temat "Nemuri Kyoshiro", "Dragon Nest" i trasy koncertowej YFC na stronie Beat Freak (thankt to Xrytalmad). Fragment przetłumaczyła Amaiakuyume tutaj. Thanks to Amaiakuyume.

GACKT zmienił zakończenie trasy koncertowej YFC. Trasa miała zakończyć się w Japonii dwoma koncertami 23 i 24 sierpnia, lecz dodano jeszcze dwa koncerty, które odbędą się w Tokio 28 i 29 sierpnia. Tak więc została zmieniona nazwa koncertów z 23 i 24 sierpnia z YELLOW FRIED CHICKENz 煌☆雄兎狐塾 ~男尊女秘肌嘩祭~ FINAL 2DAYS na YELLOW FRIED CHICKENz 煌☆雄兎狐塾~男女混欲肌嘩祭~ 祭愁夜.

Dodatkowo, po ogłoszeniu tych dwóch dodatkowych koncertów GACKT napisał, że koncert z 28 sierpnia będzie czymś w rodzaju Otoko Matsuri. O ile dobrze zrozumiałam, dolny poziom sali miał być tylko dla mężczyzn, a górny - oddzielony - dla kobiet. Na koncert ostatni - 29 sierpnia - wstęp będą mieli jedynie fani w kostiumach kąpielowych. I to nieprzypadkowych, a specjalnych z logo trasy koncertowej i napisem "Fuck me" (bez komentarza).

Jednakże... po powrocie z Europy GACKT zmienił zdanie. W sumie to dziwne jak na niego. Może z przemęczenia nie tylko mi na jego koncercie rozum odebrało, ale jemu także...? W sumie pisze, że wciąż ma gorączkę, może to od tego? Tak to jest, zawsze wydaje mi się, że już nic mnie nie zdziwi, a potem on robi coś tak idiotycznego dziwnego, że znowu mi się to w głowie nie mieści. No więc z jakichś powodów (które co prawda wyjaśnia w swoim ostatnim wpisie na blogu, tłumaczenie tutaj) postanowił zrezygnować z Otoko Matsuri 28 sierpnia i zrobić tego dnia "normalny" mieszany koncert. Jednakże... faceci, którzy już mieli kupione bilety i dowiedzieli się o zmianie planów (a jak widać spodobał im się pomysł tylko męskiego koncertu), napisali wiele maili do Gackto z pretensjami, wyrażając swoje niezadowolenie w ostrych i niewybrednych słowach. Normalnie nawrzucali mu. GACKT nie obraził się (no proszę, to jednak można mu nawrzucać...;-)), a nawet przeprosił, tłumacząc się ze swojej decyzji (pokrętnie). Ale to nie wszystko. Wymyślił sobie, że w takim razie koncert z 28 sierpnia będzie również specjalny - przez to, że w przeciwieństwie do koncertu z następnego dnia wszyscy mają przyjść grubo ubrani... (Zawsze to sobie powtarzam, Japończycy są dziwni, a GACKT nie jest wyjątkiem...). Zabrzmiało to jak zemsta na fanach za to, że śmieli mu marudzić... bo przecież tego rodzaju wymaganie na takim koncercie to jak próba zabicia wszystkich fanów... (o-o)...

Ostatni koncert z trasy - Zepp Tokyo 29 sierpnia - będzie nagrywany i puszczony w WoWow 4 września.

Powstała fanowska strona "Irreplaceable Flower" zbierająca podziękowania dla Gackto. Kto chce, może dopisać się ze swoim podziękowaniem :-).(dziękuję Lladii za linka).

Na stronie Bunraku Blog zamieszczającej najnowsze informacje na temat filmu zacytowano wypowiedź Luke'a Y. Thompsona:

Prior to the movie, they showed a trailer for something called BUNRAKU. Now, I'm fairly sure many of you don't know what that means, which might be a strike against the movie; it's a Japanese style of puppet show. The movie, however, is one of those all-greenscreen shot flicks like SIN CITY, set in a world full of primary colors and cartoony backgrounds, and a really low-rent version of the cuty-folding-up effect done better in INCEPTION. But look: Woody Harrelson, Demi Moore, Josh Hartnett, Ron Perlman in gray dreadlocks...oh, and the best acting credit ever: “and introducing Gackt.”

Yes, there's a dude just named Gackt in this movie. And he looks like a real ass-kicker.

Real ass-kicker??? Ihahaha! :-DDD A to dobre, no proszę, proszę... I to pewnie napisał ktoś, kto specjalnie nie wie, kto to jest GACKT, a takie ma wrażenie. Bardzo mnie to zaciekawiło, jak w tym filmie Gackt się prezentuje, i jak kicks ass ;-)

Jedno z nielicznych zdjęć z planu filmowego, 
jakie przedostały się do sieci.

Wideo z Montly GG dostępnego tylko dla zarejestrowanych Dears, ktoś wrzucił na youtube - GACKT training. Na początku prawie nic nie widać, potem trochę lepiej. Jeśli te wszystkie treningi tak wyglądają, to oni mają niezłą zabawę. Nie dziwię się, że on trenuje codziennie całymi godzinami, bo to wygląda prawie jak impreza. Super tak, zazdroszczę, mają pewnie swojego trenera, ćwiczą w całej grupie, to motywuje i na pewno dodaje energii. Końcówka niezła ;-)Przed trasą europejską GACKT ćwiczył latanie helikopterem, ponieważ chciał mieć licencję pilota helikoptera. Czego ten człowiek nie umie?... (ô . ô) Przetłumaczona notka i zdjęcie tutaj.


Wideo GACKT ONTAMA. Ciekawe, co dla niego oznacza ta "niepunktualność"? Pięć minut spóźnienia? ;-)Czyż to nie urocze? :-)) Zawsze się zastanawiałam, czy on się sam maluje :-) (Dzięki, Lladia :-)) Jeszcze mam jedno podobne, ale sprzed jakichś dziesięciu lat :-))


Tłumaczenie niemieckiego artykułu na temat koncertów Gackto w Niemczech: "GACKT from Japan guested in sold-out Zeche. A hysteria like at the Beatles" Niezłe jest to zdanie: After nearly every song, he took his time to communicate with the fans and being worshipped by them.

YFC Master Positions, czyli zdjęcia 69 pozycji seksualnych zaprezentowanych przez Gackto i GacktJob - Skany ;-) - zamieścił na swoim blogu Tenshin26100. (Thanks to Tenshin). Chociaż w niektórych wypadkach są to pozycje raczej akrobatyczne ;-)


Tenshin26100 zamieścił na swoim blogu cały ostatni europejski koncert trasy YFC Gackto z Bochum z 24.07.2010 w formacie avi. Koncert ten był transmitowany na żywo w internecie przez telewizję NicoNico. Całość składa się z pięciu plików, które należy potem skleić programem HJsplit (jest to proste, program do ściągnięcia z sieci). Ściągajcie, bo ja nie mogę, bo już nie mam miejsca na dysku! Muszę dokupić dysk zewnętrzny, bo mi cały komputer zajmuje Gackto i spółka.

Na oficjalnej stronie Gackto pojawiło się ogłoszenie po angielsku dotyczące dwóch ostatnich ekstremalnych koncertów trasy YFC na których obowiązywać będzie dress code - koncertu z 28 sierpnia, na który należy przyjść grubo ubranym, i koncertu z 29 sierpnia, na którym obowiązują stroje kąpielowe. Ten ostatni koncert będzie podzielony na część tylko dla mężczyzn i część tylko dla kobiet (no i dobrze, Gackto odzyskuje zdrowy rozsądek), płeć będzie sprawdzana przy wejściu na podstawie dokumentu tożsamości. Dodatkowo w ogłoszeniu zawarte są ostrzeżenia i zalecenia, że przede wszystkim osoby, które chcą uczestniczyć w koncertach, powinny być w dobrym zdrowiu... No tak, ale, jak to ktoś już gdzieś indziej napisał, niewykluczone, że na tym koncercie z 28 sierpnia prawdopodobnie pierwszą osobą, która zemdleje, będzie właśnie Gackto... ;-)

Nowością jest to, że ogłoszenie to zostało napisane także po angielsku. Świadczy to o tym, że po trasie europejskiej, i tych dziesiątkach, jeśłi nie setkach maili po angielsku, Gackto wziął pod uwagę, że jego stronę czytają nie tylko Japończycy, i nie tylko Japończycy, nawet w Japonii, chodzą na jego koncerty :-)

♥ GACKT ♥ znalazł na Youtubie filmik z podziękowaniami od fanów europejskich zebranymi przez stronę Irreplaceable Flower. Cały czas można się dopisywać z podziękowaniami, wszystkie podziękowania zostaną wydrukowane i podarowane Gackto na jednym z ostatnich koncertów z trasy. Tłumaczenie z Dears Staff Blog zamieściła u siebie Amaiakuyume. Thanks to Amaiakuyume.

Tłumaczenie krótkiego wpisu ze Staff Blog 2010.08.15, dotyczącego próby zespołu plus zdjęcia. Thanks to Xrytalmad.

Dyan24 zamieściła zdjęcia z Monthly GG vol. 25, są one rozbrajające i urocze. Jako, że MGG jest tylko dla zarejestrowanych Dears, Dyan prosi o niekopiowanie zdjęć do innych miejsc sieci, wpis ten jest też otwarty tylko dla osób z friendlist. Ale zdjęcia są urocze: GACKT mierzący sobie klatę centymetrem krawieckim, i ta dumna mina na zdjęciu, gdy okazuje się, że w biuście (no tak, to wygląda, jak biust) ma 107 cm, Chacha malujący sobie oczy, GACKT robiący makijaż Chachy i You (to on ich nawet maluje...?), zdjęcia z urodzinowego koncertu Gackto (to oni wszyscy chodzą w stringach?), a na dodatek Dyan zamieściła sporo zdjęć You, który robi zakupy, gotuje sobie coś, kąpie się, a na zdjęciach kręci się jakiś obcy facet... (?-?)

Piękne zdjęcie w yukacie :-) Ah, jak ja się cieszę, że znowu zaczynają się spektakle "Nemuri Kyoshiro", bo ja uwielbiam samurajskiego Gackto :-D Thanks to Dyan.

4 komentarze:

 1. haha, nigdy nie zrozumiem, jak on może wpadać na takie 'genialne' pomysły z tymi koncertami i co nim właściwie kieruje. naprawdę, gdybym miała wejść do jego głowy, znalazłabym sporo ścieżek do przejścia, a na większości z nich zgubiłabym się po minucie. psychoza.

  ale ucieszył mnie fakt, że mu fani marudzili i nawrzucali :D no, i wcale mnie nie zdziwiło, że się tak zemścił. to jakoś w jego stylu. tylko, że w tym wypadku ci fani mieli chyba prawo do narzekania, sama też bym się wkurzyła nieco.

  sprawy z kostiumami i tym logiem już w ogóle też nie skomentuję, bo jak widziałam projekty tych szmatek, machałam tylko głową na boki.

  fajnie, że już zwiastun jest. byle jaki, ale zawsze coś. tyle, że przeraża mnie sam fakt istnienia tego filmu. nie wiem no, po tym reżyserze nie spodziewałabym się niczego wspaniałego, poza tym samo to pomieszanie gatunków... to będzie jak Moon Child version 2, wszystko wciśnięte na kupę bez poczucia smaku. no i gdzie tam musical ma być? to już mnie w ogóle śmieszy XD żeby się tylko nie sprawdziły moje obawy, że wszyscy będą się jeszcze wstydzić za ten film... bo większość robi sobie ogromne nadzieje, skacze i płacze z zachwytu, a zawsze może z tego wyjść kompletna klapa. trzeba sobie też przyjąć to do wiadomości. może wyjdzie dobrze, a może nie. mam nadzieję, że jednak dobrze T_T

  OdpowiedzUsuń
 2. Teinei, dzięki za komentarz. Może to tak jest, że właśnie te dziwne pomysły Gackto i jego niewyczerpywalna chęć do działania i tworzenia nowych rzeczy sprawia, że wciąż się interesujemy tym, co on robi? W sumie, gdyby było o nim cicho, to może by się nam znudziło, kto wie. W każdym razie on wszystkim, co robi, robi sobie świetną reklamę i rozgłos. Jest w tym mistrzem. On nawet nie potrzebuje robić rzadnych skandali (jak to robią zachodnie gwiazdy), by utrzymywać przy sobie cały czas uwage fanów i prasy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze cię rozmiem co do dyzku zewnętrzenego. W listopadzie kupiłam 250 GB bo po co mi wiecej. A teraz kupie chyba 500 GB na G, a to 250 zostawię na resztę japońszczyzny:)

  Ładne to zdjęcie z "ami", gdyby tylko nie miał tak wygładzonej twarzyczki... Chce zobaczyć zmarszczki od śmiechu:)

  Dopiero po chwili zauważyłam zmianę nagłówka:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Asai, cieszę się, że się nie "zraziłaś" do mojego bloga :-) (mam taką nadzieję...;-). Ja właśnie dzisiaj kupiłam dysk zewnętrzny, ale to nie jest tanie, kupiłam 300 GB, niech będzie na razie tyle. Właśnie przerzucam na niego Gackto z kompa :-)

  OdpowiedzUsuń

Witam, jeżeli piszesz jako użytkownik anonimowy -
podpisz się w treści komentarza :-) Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu ^^

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails

Archiwum: