The ability to dream is given to everyone of us in the world. But dreams are not there to be dreamed, but to be realized. This act of realizing a dream is accomplished through one’s strong will and accumulation of actions. If you don’t understand this, dreams will always be something that you simply fantasize about. If you put your mind to it, you can accomplish anything. ~GACKT

22 czerwca 2010

Save our Dears, Super Stars, Message! to Asia

Od dawna szukałam jakiejś informacji na temat tego, czy GACKT angażuje się w jakieś akcje charytatywne. Być może nie bardzo, być może Japończycy ogólnie nie, a może tak, tylko się o tym nie mówi. Znalazłam trzy informacje na ten temat.

W 2007 roku GACKT zaangażowany był w akcję na rzecz ofiar trzęsienia ziemi, które miało miejsce z Prefekturze Niigata. Akcja nazwana została "Save our Dears".

Inny projekt, nazwany "Super Stars", związany jest z tragedią, jaka spotkała wielu ludzi w 2004 roku w wyniku ataku fali tsunami. Autorem tego projektu jest Leslie Kee, urodzony z Singapurze fotograf, który, aby zebrać środki na pomoc ofiarom i pokazać, że "Asia is One", postanowił wydać album ze zdjęciami największych sławnych osób Azji. Do współpracy pozyskał około 300 gwiazd - i w przygotowanym przez niego albumie znalazły się ich zdjęcia. Pierwsza wystawa odbyła się w Tokio w listopadzie 2006 roku.

Jedno ze zdjęć pokazywanych na wystawach i w albumie to zdjęcie Gackto. GACKT, chcąc wyrazić swój szacunek dla wszystkich osób biorących udział w projekcie, zdecydował się, by wszystkie ich imiona zostały napisane na jego twarzy i ramionach. Pomiędzy imionami znajduje się napis "We are all Asian". Nakładanie tego wyjątkowego makijażu zajęło ponad sześć godzin.


Teraz, przed kilkoma dniami, dowiedziałam się, że GACKT, jako pierwszy Japończyk (zgłosiło się dopiero dwóch wykonawców łącznie z nim) ogłosił swój udział w charytatywnej akcji nazwanej "Message! to Asia". Szczegóły na razie nie są znane, występ ma mieć miejsce w Tokyo Dome (stadionie tokijskim na ponad 40 tysięcy miejsc) 14 grudnia 2010 roku. Drugą gwiazdą, która zadeklarowała swój udział w projekcie, jest koreański aktor, bardzo popularny w Japonii - Bae Yong Joon (ペ・ヨンジュン)(배용준), nazywany przez Japończyków Yon-sama (na zdjęciu poniżej).


Info: Eien no yume, DATV Hohoemi Project, thanks to Excused-early.

PS. Edytowałam wpis o YOU.  Dziękuję Lladii za znalezienie pełnego tłumaczenia tekstu do video "Soyokaze" :-)))

2 komentarze:

  1. fajnie, że się Gackt w coś takiego angażuje. też byłam bardzo ciekawa, czy zależy mu na dobru świata XD o tej akcji Save Our Dears wiedziałam już wcześniej, i coś o tym tsunami też słyszałam...
    a zdjęcie z tymi powypisywanymi nazwiskami jest bardzo ładne <3

    OdpowiedzUsuń
  2. Teinei, ja też się cieszę, że coś o tego tytpu działalności słychać :-) A to zdjęcie rzeczywiście jest wyjątkowe :-)

    OdpowiedzUsuń

Witam, jeżeli piszesz jako użytkownik anonimowy -
podpisz się w treści komentarza :-) Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu ^^

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails

Archiwum: