The ability to dream is given to everyone of us in the world. But dreams are not there to be dreamed, but to be realized. This act of realizing a dream is accomplished through one’s strong will and accumulation of actions. If you don’t understand this, dreams will always be something that you simply fantasize about. If you put your mind to it, you can accomplish anything. ~GACKT

30 czerwca 2010

Gąska w Leśnym Ogrodzie

W Leśnym Ogrodzie pojawił się nowy mieszkaniec. Jest to mała gąska o imieniu... Kaczorek. Kaczorek jest bardzo bystry, przyjazny, chodzi pokwakując niezbyt głośno za każdą osobą, która wyjdzie na ogród.


Kaczorek strzyże trawnik, pije wodę machając najpierw w misce dziobem, a potem podnosi głowę do góry i sobie gulgocze. Jest przesympatyczny :-)) Sprawdza, po co kto kopie w ogródku, i głośno daje znać, że jest samotny i potrzebuje towarzystwa, jeśli się go zostawi samego.


Aby sprawdzić, co takie gęsi jedzą, jak przystało na XXI wiek, poszłam po poradę do internetowej wyszukiwarki - Google, Google, powiedz przecie, co gęsi jedzą na świecie... - a następnie ugotowałyśmy z mamą kilka ziemniaków z jajkiem, które potem ubite na paćkę dałyśmy Kaczorkowi. Gąska radośnie zignorowała miskę z jedzeniem. Dopiero, jak palcem "dziobałam" w rozgotowane ziemniaki, Kaczorek spojrzał do miski i tez podziobał. Mądra gąska :-D

8 komentarzy:

 1. :)))Uroczy (urocza) Kaczorek :)))
  Ta gąska to na stałe czy tylko na trochę? Bo gęsi żyją całkiem długo i pilnują domu lepiej niż nie jeden pies - w końcu kto odważy się wejść na posesję, na której stoi syczący gęsior?

  OdpowiedzUsuń
 2. Naprawdę byłaby wspaniała na rosół XDD Ale szkoda byłoby takiego maleństwa :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jest śliczny, wygląda jak małe puchate słoneczko :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiewiórko, tę gąskę kilka dni temu mój brat dostał na 30. urodziny. Zachodzą w głowę, co przyświecało ofiarodawcom, którzy zdecydowali się na taki prezent... Gąska jest tak przeurocza, kontaktowa, że normalnie dzwonię codziennie do rodziców, pytając, czy ma wodę, czy chodzi po ogródku, czy na noc chowają ją w pudełku do domu, żeby sie nie przeziębiła (tak, chowają), i czy psy jej nie upolowały. Mam nadzieję, że zostanie w Leśnym Ogrodzie, bo już ją polubiłam. Chcę żeby urosła szybko, bo wtedy będzie silna i groźna i psy jej nie zagrożą :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Tsuki-ame, u moich rodziców to nawet kury i króliki dożywały swojej starości, nikomu nie przychodziło do głowy, by zjadać domowników! :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Elring :-) witam serdecznie na blogu :-D Bardzo mi miło, że napisałaś, dziękuję! :-) Kaczorek jest uroczy, i niesamowite jest to, że jak tylko zobaczy jakiegoś człowieka, to drepcze za nim, jak za rodzicem. Czasem też przechodzi do ogrodu mojej ciotki, i "pomaga" jej przy pracach ogrodniczych, nie odstępując jej na krok :-)
  Jak nikogo nie ma na ogrodzie, to jednak siedzi w dużej klatce na trawniku, to po to, żeby jak psy przeskoczą przez płotek, żeby mu nie zrobiły krzywdy.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jakie gęgające śliczości! Gąsiątko "Kaczorek" to musi być farciarzem, chyba uniknął nienajciekawszej przyszłości. A tak na marginesie, to gąski potrafią się bardzo, bardzo przywiązać do człowieka i traktują go jak swoją mamę, co niechybnie już się stało :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jest słodki i niesamowicie fotogeniczy :D

  OdpowiedzUsuń

Witam, jeżeli piszesz jako użytkownik anonimowy -
podpisz się w treści komentarza :-) Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu ^^

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails

Archiwum: