The ability to dream is given to everyone of us in the world. But dreams are not there to be dreamed, but to be realized. This act of realizing a dream is accomplished through one’s strong will and accumulation of actions. If you don’t understand this, dreams will always be something that you simply fantasize about. If you put your mind to it, you can accomplish anything. ~GACKT

4 maja 2010

Yukata

A więc już chyba wiem, czym jest ów "szlafrok" - to yukata, rodzaj lekkiego bawełnianego kimona, noszona jest przez kobiety i mężczyzn, głównie jako strój domowy. Jej nazwa pochodzi od słów "yu" - "kąpiel" () i "katabira" - "bielizna" - 浴衣 [ゆかた] - i zakładana była pierwotnie właśnie po kąpieli, czyli skojarzenie z piżamą jest jak najbardziej uzasadnione ;-). Strój ten stał się bardziej powszechny i noszony na co dzień, także przez japońskich wojowników, w czasie, gdy w Japonii zaczęły cieszyć się dużą popularnością łaźnie. Japończycy ubierają się w yukaty na letnie festiwale i święta.


A GACKT wciąż występuje w yukacie, lecz tym razem bez okularów :-) (Nie rozumiem, dlaczego nie dali mu pierwszego miejsca...???) Video z wczoraj ;-)) Thanks to Camui Love.

2 komentarze:

  1. Bielizna kąpielowa ;) Fajne :) Zwłaszcza, że chodzą w niej na co dzień nawet... :o Napisz kiedyś czym różni się od kimona :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Hehe, ależ właśnie na początku napisałam, że to jest rodzaj kimona :-) Czyli yukata to kimono ;-) Tylko tyle, że bawełniane, czyli jakby samo w sobie może być bielizną.

    OdpowiedzUsuń

Witam, jeżeli piszesz jako użytkownik anonimowy -
podpisz się w treści komentarza :-) Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu ^^

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails

Archiwum: