The ability to dream is given to everyone of us in the world. But dreams are not there to be dreamed, but to be realized. This act of realizing a dream is accomplished through one’s strong will and accumulation of actions. If you don’t understand this, dreams will always be something that you simply fantasize about. If you put your mind to it, you can accomplish anything. ~GACKT

4 maja 2010

Wiosenny ogród

Lubię ogrody, lubię patrzeć, jak roślinki sobie rosną, wyobrażam sobie, że razem tworzą jakąś ogrodową społeczność. Kiedyś dawno temu, jak byłam mała, miałam ogród, lubiłam wtedy kucać na ścieżce nad wydzielonym specjalnie dla mnie kawałkiem ogrodu, i patrzyłam sobie po prostu na rośliny, jakbym mogła dostrzec, jak rosną, albo usłyszeć, jak szepczą.

Teraz odwiedziłam ogród nieduży, ale bogaty w różne roślinki, które mają wielkie szczęście mieszkać sobie wokół domu, w którym mieszka troskliwa Ogrodniczka :-)


W ogrodzie tym mieszka sobie kilka niedużych rodzinek narcyzów - 水仙 - suisen; 黄水仙 -ki suisen (żonkil). Nigdy nie zrozumiałam, jaka jest różnica pomiędzy żonkilami i narcyzami... Czyżby tylko w nazwie?...

Poza tym bardzo ładna grupka tulipanów - jedne są tak bardzo czerwone, że oślepiają aparat fotograficzny i na zdjęciach wychodzą, jak jaskrawe jednobarwne plamy, drugie są purpurowe i bardzo ładnie się komponują z czerwonymi. 

Tulipan nie ma swojego kanji w języku japońskim. Jest, tak jak inne obce słowa, zapisywany katakaną:  チューリップ - chuurippu.

Kanji do zapamiętania:
- żółty - ki
- woda - mizu
- pustelnik, czarodziej - sen
- kwiat - hana
- ogród - niwa

2 komentarze:

  1. Żonkil to nazwa zwyczajowa odnosząca się do narcyzów trąbkowych. Obecnie jest tak wiele odmian narcyzów o tak zróżnicowanych kształtach i długościach przykoronka, że nawet specjaliści mają problem z ich klasyfikacją. niemniej wszystkie te kwiaty to narcyzy, nie żonkile :)

    A tak na marginesie, to cieszy mnie ogromnie, że mój niewielki ogródek spodobał Ci się na tyle, że o nim napisałaś :)

    ps. ładne zdjęcia, kolory są dokładnie takie jak w rzeczywistości - dziś robiłam zdjęcia tym śliwkowym i nie udało mi się uzyskać tak wiernego odwzorowania barwy.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję Wiewiórko :-) Życzę Ci, by Twój ogród ładnie rozkwitał :-)

    OdpowiedzUsuń

Witam, jeżeli piszesz jako użytkownik anonimowy -
podpisz się w treści komentarza :-) Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu ^^

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails

Archiwum: