The ability to dream is given to everyone of us in the world. But dreams are not there to be dreamed, but to be realized. This act of realizing a dream is accomplished through one’s strong will and accumulation of actions. If you don’t understand this, dreams will always be something that you simply fantasize about. If you put your mind to it, you can accomplish anything. ~GACKT

28 kwietnia 2010

Ranking najpiękniejszych znanych kobiet i mężczyzn Japonii

Czasopismo "Oricon Style" w kwietniu ogłosiło ranking najpiękniejszych w Japonii kobiet i mężczyzn spośród artystów i osób znanych w mediach, czyli top 10 最も美しい日本人 有名人 - najbardziej pięknych japońskich sławnych osób (specjalnie unikam tutaj tego angielskiego modnego słowa, którego nie lubię), internetowy tłumacz mi podpowiada, że wymówić to należy: "Mottomo Utsukushii Nipponjin Yūmeijin", przy czym samo "yumei" oznacza po prostu "sława" ;-). Ranking jest podsumowaniem 2009 roku.


A teraz do rzeczy :-) Na pierwszym miejscu znaleźli się Fukuyama Masaharu 福山雅治 i Koyuki Kato 加藤 小雪 (która zagrała m.in. w "Ostatnim samuraju"). Fukuyama Masaharu jest aktorem występującym w dramach japońskich i piosenkarzem, Koyuki zaś jest aktorką i modelką. Ale dla mnie najważniejsze, że na 2. miejscu, jako najpiękniejszy mężczyzna w Japonii, jest GACKT :-D Z osób, które znam, na liście dziesięciu najpiękniejszych jest jedynie na 9. miejscu HYDE (którego bardzo lubię, ale zawsze niezmiernie się dziwię, że jest uważany za jednego z najpiękniejszych, pierwszemu miejscu na liście też nawiasem mówiąc się dziwię...), i Jun Matsumoto z zespołu Arashi na 10. miejscu, który rzeczywiście jest ładny.

W wolnym czasie sprawdzę sobie, jak wygląda i czym się zajmuje cała reszta, a tymczasem jestem dumna i blada z 2. miejsca Gackto :-)

Edit:
1. Fukuyama Masaharu
2. GACKT
3. Mizushima Hiro
4. Kimura Takuya
5. Yamashita Tomohisa
6. Saotome Taichi
7. Miura Haruma
8. Tamaki Hiroshi
9. Hyde (of L’arc~en~Ciel)
10. Matsumoto Jun (of Arashi)

Kanji do zapamiętania:
- piękno - yoshi, bi, mi, utsuku-shi
tworzy takie słowa, jak:
美人 - piękna osoba - bijin
美しい - piękny - utsukushii
美術 - sztuki piękne - bijutsu
美学 - estetyka - bigaku

7 komentarzy:

 1. Gackt na 2, a nie na 1? Przecież on jest ładniejszy od Masaharu!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bo to jest ranking mody, sławy, a nie piękna, jak wszędzie. Poza tym może Gackto był nr 1 zbyt wiele razy? Panowie z nr 3, 7 i 10 też są ładniejsi od nr. 1, a Hyde mógłby się "schować" ;) OK, inna pisownia, ale brzmi podobnie ;) A gdzie jest Kamijo? Pewnie nie wybierali facetów tak przerobionych, poza tym może jest zbyt niszowy? Ogólnie wybierają tu ładne dziecięce buźki, co dla mnie zawsze jest nieco podejrzane w połączeniu z "dziecięcymi" mangowaymi buźkami w hentai i popularnością shota. Jak widzę pan nr 6 lubi się przebierać za gejszę. Gackt nie ma dziecięcej ni chłopięcej urody, może dlatego nie jest 1. Choć pan z nr 1 też ma dojrzałą urodę. No ciekawe, to jednak inny krąg kulturowy, zupełnie inne twarze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pewnie masz rację, tak to wszędzie bywa. Pan numer jeden pewnie dlatego dostał pierwsze miejsce, bo występuje z serialach japońskich i pewnie kochają się w nim wszystkie panie domu. To że GACKT jest na liście to tylko ze względu na urodę, której nie mogą nie zauważyć nawet Ci, którzy uważają, że jest dziwny. GACKT nie jest typem, w którym kochają się panie domu, w serialach grał tylko ostatnio psychopatę, ale jest piękny. Poza tym ma klasę i jest czysty. To głupio brzmi, ale to chyba dla nich ważne: nie ma kolczyka w nosie, nie ma tatuaży, nie maluje włosów na kolorowo. Zwróć uwagę, że do listy nie weszli w ogóle farbowani visualowi chłopcy, których, nawet ładnych, jest na pęczki.

  Pan numer 7 jest rzeczywiście ciekawy, np. tutaj: http://img1.ak.crunchyroll.com/i/spire3/07312008/e/5/9/2/e5925be0a60700_full.jpg albo tu: http://cdimg1.crunchyroll.com/i/spire3/036c4a1d0014482c7c3bf1f100a949541225490824_full.jpg Ma jakby podobny odrobinę typ urody, co Gackto.

  Saotome (6) się przebiera, ale on jest klasycznym młodym onnagatą, jest jakby "niewinny". To jest co innego niż visualowi przebierańcy.

  Pan 3 to ten sam typ urody, co pan 10, a ich wersja trochę brzydsza (moim zdaniem) to pan numer 4. Piątka to moim zdaniem nic ciekawego. A 8, jeśli o mnie chodzi, to absolutnie nie, no ale to znowu jest popularny aktor. Co zaś jest w HYDzie, to ja nie mam pojęcia... Nawet Gackto był nim zachwycony. Nie wiem. Może to się objawia dopiero przy bliższym poznaniu.

  Właśnie, a chłopięca, młoda buzia jest przecież kawaii :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kawaii, oczywiście, co widać po Final Fantasy, ale tamtych znowu ubóstwiam ;0 Choć każdego bym przemalowała na bardziej męskiego, poza Angealem, któremu nic nie brakuje ;)

  Dla porównania nasz ranking: http://polki.pl/viva_najpiekniejsi_galeria.html?galg_id=10005748

  Pan nr 7 na drugim zdjęciu pięknie wygląda, wylądował u mnie w folderze ciekawych twarzy :)

  Co do kawaii Gackt mówi, że koncert jest "gandźii" - na tym śmiesznym filmie, gdzie co chwila wybiegają an scenę, a on się wygłupia, jak am mundurek szkolny to powtarza to "gandźii", to coś podobnego?

  Hahha, dopiero teraz zauważyłam, że to był wpis z kwietnia XD

  OdpowiedzUsuń
 5. Na jaką scenę? Mówisz o tym korytarzu, co on się przebiera raz za pielęgniarkę, raz za boksera, czy o czymś innym? (to nie szkodzi, że z kwietnia ;-)))

  OdpowiedzUsuń
 6. Mizushima Hiro i Yamapi (Yamashita Tomohisa) to dość młode "chłopaczki" :( czyli Kamenashi i Akanishi się nie podobają aż tak bardzo ;) Szczerze też się dziwię pierwszemu miejscu...

  OdpowiedzUsuń

Witam, jeżeli piszesz jako użytkownik anonimowy -
podpisz się w treści komentarza :-) Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu ^^

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails